AUKUS
AUKUS Shutterstock і підпис 5.ua

Вперше за 250 років: Франція відкликає послів зі США та Австралії через оборонну угоду

  Читайте по-русски
  У Парижі рішення партнерів назвали "ударом у спину"

  Франція відкликала своїх послів зі Сполучених Штатів Америки та Австралії для подальших консультацій – через зрив багатомільярдної оборонної угоди. Про це повідомляє BBC.

  У Парижі обурилися діями офіційної Канберри, яка уклала угоду зі США та Великою Британією про постачання атомних підводних човнів. А потім скасувала контракт на 56 млрд євро із Францією – у якої, згідно з угодою, Австралія мала придбати звичайні субмарини.

  Міністр закордонних справ Франції назвав дії Австралії неприйнятними. І на прохання президента Еммануеля Макрона – як "виняткове рішення" відкликав послів для проведення консультацій.

  За словами Жана-Іва Ле Дріана, Вашингтон зробив "жорстоке і одностороннє рішення", а Канберра своїми діями "зрадила довіру" та "встромила ножа у спину ".

  Франція є давнім союзником США і пішла на такий крок уперше з 1778 року, коли був підписаний договір про дружбу між країнами. Сам Макрон публічно поки що не коментував цю ситуацію.

  Нагадаємо, напередодні Сполучені Штати Америки, Велика Британія та Австралія оголосили про створення нового партнерського союзу AUKUS. Його основна мета – протистояння Китаю. У Пекіні цю новину, зрозуміло, зустріли без ентузіазму.

  Попередній матеріал
  В Афганістані ліквідували міністерство у справах жінок та запровадили нове: що відомо
  Наступний матеріал
  Вища рада правосуддя таки сформувала комісію, яка обиратиме членів ВККС
  Loading...