alarabiya.net

Внаслідок сутичок у столиці Південного Судану загинули 300 людей

  Конфлікт спалахнув між охороною президента країни Сальви Кіїра та прихильниками його політичного суперника - віце-президента Рієка Машара

  Майже три сотні людей загинули внаслідок збройних сутичок у столиці Південного Судану.Серед них - один миротворець ООН із Китаю. Ще щонайменше восьмеро миротворців поранені.

  Конфлікт спалахнув між охороною президента країни Сальви Кіїра та прихильниками його політичного суперника - віце-президента Рієка Машара. Останній звинуватив урядові війська у нападі на його однодумців і закликав не провокувати нову війну. Але аналогічну заяву оприлюднив і президент, який закликав людей до спокою. Перемир'я між двома політиками було укладено лише два місяці тому.

  "Ми нічого не можемо з цим вдіяти. Але треба і надалі шукати компромісів. І завтра я знову сяду за стіл переговорів із моїми колегами з опозиції і ми завершимо той мирний процес, який розпочали", - заявив президент Південного Судану.

  "Це провокація, яка має на меті зірвати мирний процес, який ми розпочали. Ми хочемо продовжити діалог і витягнути нашу країну з цієї війни. Таким чином, ми закликаємо всіх громадян Південного Судану - і тих, що бере участь у сутичках, і цивільних - поважайте перемир'я та припиніть його порушувати", - зазначив, у свою чергу, віце-президент.

  Конфлікт в Південному Судані спалахнув у середині грудня 2013 року між представниками домінуючої народності дінка, до якої належить Кіїр, і племені нуер, яке представляє Машар. У серпні 2015 року Кіїр і Машар підписали мирну угоду, а в січні нинішнього року домовилися про створення перехідного уряду національної єдності.

  Попередній матеріал
  У 54-й бригаді розповіли подробиці захоплення росіян-диверсантів
  Наступний матеріал
  Волонтер про бійців АТО: Ніхто не кричить про зраду

  Жителі Південного Судану голодують через посуху

  У Південному Судані розбився АН-12 з російським екіпажем: є жертви

  ООН: у Південному Судані за тиждень жертвами конфлікту стали сотні людей

  У Південному Судані бойовики напали на базу ООН, загинули 20 людей

  Південний Судан запроваджує власну валюту

  Південний Судан став 193 членом ООН