Фото catholicireland.net

ООН: у Південному Судані за тиждень жертвами конфлікту стали сотні людей

  Жертвами міжплемінних зіткнень у Південному Судані лише за минулий тиждень стали сотні людей.

  Про це йдеться у доповіді ООН. Як відмічається, люди ставали жертвами нападу в мечеті , церкви , лікарні. В ефірі місцевих радіостанцій передавалися людиноненависницькі заклики і погрози.

  Взаємна ворожнеча все сильніше розгоряється між представниками народу нуер на чолі з повстанським лідером Рієкою Машаро і найбільш численною етнічною групою населення - дінка , до якої належить президент Південного Судану Салва Кіір, повідомляє "Радио Свобода".

  Конфлікт спалахнув у грудні 2013 року, коли Кіір звинуватив Машаро у змові з метою повалення державної влади. Машар, зміщений в минулому році з поста віце-президента, відкинув звинувачення в підготовці держперевороту і підняв повстання. З тих пір з районів протиборства змушені були втекти більше мільйона чоловік.

  Представник гуманітарної місії ООН у Південному Судані Тобі Ланцер повідомив в Twitter, що в місті Бантіу всюди видно сліди жорстокого кровопролиття, тіла вбитих людей залишаються лежати на вулицях. Бантіу - адміністративний центр штату Юніті, в якому розвідані багаті родовища нафти.Контроль над родовищами є критично важливим фактором, так як саме видобуток нафти приносить державній скарбниці 90 відсотків доходів.На території Південного Судану, що відділився від Судану в 2011 році, нині перебувають 8500 миротворців ООН.

  Нагадаємо, 18 квітня група озброєних людей напала на базу ООН у південносуданському місті Бор, внаслідок чого загинули щонайменше 20 мирних жителів.

  Попередній матеріал
  Молдовський президент та американський сенатор обговорили протидію російській пропаганді
  Наступний матеріал
  Рішення про скасування мита на українські товари в ЄС набуло чинності
  Теги:
  Loading...