Влада Японії заявляє про стабілізацію ситуації на аварійній АЕС

  Ситуація на АЕС "Фукусіма-1" стабілізується. Про це заявив прем`єр-міністр країни. Наото Кан повідомив про зниження рівня радіації - як у повітрі, так і в харчах. Каже, всі продукти перевіряють і вони безпечні.

  Наото Кан власним прикладом доводить: овочі з префектури Фукусіма - безпечні. Він відвідав ярмарок у Токіо, на якому скуштував помідори. Щоправда, перед цим їх перевірили лічильником Ґейґера. Уряд запевняє: у крамницях усі харчі проходять радіологічний контроль. Напередодні підвищений рівень радіації був виявлений у молоці, раніше - у листкових овочах.

  Наото Кан, прем`єр-міністр Японії: "Уся їжа, що продається в крамницях - безпечна. Її перевіряють".

  Відсьогодні частково запрацював аеропорт Сендай, який був дуже пошкоджений під час цунамі. Поки що літаком можна дістатися лише Осаки та Токіо. Завдяки регулярним рейсам буде легше доправляти допомогу до зруйнованих регіонів. Міжнародні рейси з Сендая відновлять з вересня.

  Юдаї Шібахара, директор авіакомпанії: "Сьогодні ми прийняли рейс із Осаки. Сподіваюся, найближчим часом відновимо сполучення з усією Японією".

  Пасажир: "Я бачив руйнування по телевізору, але не усвідомлював їхньої масштабності, поки не вгледів з ілюмінатора".

  Незважаючи на поступове повернення до нормального життя після землетрусу, японський уряд очікує на різкий спад в основних галузях економіки. Зменшиться обсяг експорту. Зокрема, автогігант Тойота планує на кілька днів зупинити заводи в Європі та США. Там не вистачає деталей, які возять із Японії. Утім, довгостроковий прогноз для економіки залишається позитивним. Експерти вважають, що Японію врятує відновлення виробництва та державні інвестиції у відбудову постраждалих префектур.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Києві нагородили дітей-переможців конкурсу малюнків про космос [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  "Шахтар" не пройшов до півфіналу Ліги чемпіонів
  Теги: