У Києві нагородили дітей-переможців конкурсу малюнків про космос [репортаж, відео]

  Космічна Одісея для українських дітей завершилася. У Мистецькому арсеналі нагородили юних художників, які перенесли на папір свої уявлення про космос. Головні герої малюнків - зелені "енелята" та неповороткі космонавти, місце дії - планети та міжгалактичні простори. Найкращими визнали 30 малярів із цілої України.

  Дедал: "Я - Дедал, моя мечта - покорить космос".

  Новоявлений Дедал літати лише вчиться. Як втримати рівновагу та розкинути руки-ноги - підказує з землі професійний альпініст. 

  Дедал: "Я не знаю, сколько я смогу здесь продержаться. Но весело. Как летается? Ну как и любая космонавтика - тяжело".  

  Неподалік висить ще один конкурент Дедала, але втримуватися в повітрі йому не важко. Це лише експонат - справжній скафандр угорського космонавта.

  Ігор Волощук, заступник гендиректора Національного космічного агентства: "По своїх розмірах космонавти не могли бути великими. Скафандр цей мав витримувати, в першу чергу, великі навантаження".

  Для огляду в Космічній Одісеї виставили ще два не мистецькі, а справжні механізми. Це "Игла" - пристрій, який зістиковує космічні кораблі, а також магнітофон, на який і були записані знамениті слова Гагаріна: "Ну, поїхали".

  Лише півтисячі людей у світі точно знають як виглядає космос - вони там побували. А от у шість разів більше українських дітей у Мистецькому арсеналі запропонували власне бачення всесвіту.

  Даринка намалювала свою подругу - тезку. Вона зеленого кольору та з пропискою на іншій планеті.  

  Дарина Шевчук: "Мені колись приснився сон, що я лечу в космосі і встрєтіла там інопланєтяніна".

  Два дні творив семирічний Кирило авторський космічний блокбастер.

  Кирило Водоп`янов, переможець: "Это добрый корабль, а это злой прилетел. Это космонавт, вылетел в космос, чтобы пройтись по планете. А космонавт хочет ударить его по ноге, чтобы не смог добраться".

  Гіршу екзекуцію для самого Юрій Гагаріна придумав восьмирічний Ілля. Свій скафандр перший космонавт тепер ділить із собакою - Динамітом.

  Ілля Дутка, переможець: "Вони полетіли на Луну".

  За найяскравіші космічні фантазії художники отримували земні подарунки: ноутбуки, фотоапарати, мобільні телефони. Утім, вручали їх чиновники, а не перша жінка-астронавт Валентина Терешкова, попередньо заанонсована організаторами.

  Леся Головата, Андрій Верстюк, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  Мексика потерпає від потужних лісових пожеж
  Наступний матеріал
  Влада Японії заявляє про стабілізацію ситуації на аварійній АЕС
  Теги: