Влада Туреччини звинуватила у руйнуваннях недбалих будівельників

  Недбалих будівельників звинуватив у наслідках землетрусу турецький прем`єр Таїп Ердоган. Через порушення норм зведення будівель у провінції зруйновані понад 3 тисячі споруд. Стихія забрала життя майже п`яти сотень людей. Загалом постраждали близько шестисот тисяч. Частина з них - досі ночують просто неба. Тим часом, рятувальники поступово припиняють пошук живих людей.

  Десятки багатоповерхівок у містах Ерджиш та Ван виявилися не готовими до землетрусів - повідомив прем`єр-міністр Туреччини. Вони були зведені з неякісних матеріалів та з порушенням конструкції. Водночас, сусідні квартали майже не постраждали. 

  Таїп Ердоган, прем`єр-міністр Туреччини: "По уламках добре видно, де використали неякісні будівельні матеріали. Видно бетон, який розсипався наче пісок, видно потріскані залізобетонні стіни. Міська влада, інженери та служби контролю мають побачити, як їхнє недбальство забирає людські життя".

  Від часу землетрусу минули понад три доби. З-під завалів досі дістають людей, але живих - дедалі рідше. У середу врятували лише двох - студента та молоду учительку англійської мови.

  Рятувальник: "Її серце спинилося, але ми змогли його запустити. Завдання непросте, та ми впоралися. Повернули жінку до життя і відправили її до лікарні... Ми не припиняємо пошукових робіт, але тепер уже більше непокоїмося за вцілілих".

  Попереду у людей, що пережили стихійне лихо, четверта ніч без постійного житла. Наметів від "Червоного півмісяця" всім не вистачає. У чергах за гуманітаркою спалахують бійки.

  Айхан Коскюн: "У мене - п`ятеро дітей, і стою в черзі за наметом уже дві доби. Вчора вранці не одержав, ось прийшов знову".

  Надім Демір: "Надворі дуже холодно, не знаю, що робити з дітьми".

  Еврен Кояман: "У нас є намет, але бракує найнеобхіднішого. Щойно взяв трохи памперсів для дітей, але ще потрібно знайти молоко".

  Чіхат Аталай: "Заради цього ганчір`я довелося встряти у бійку. Люди наче показилися... Я беру цей одяг не для себе, для дітей".

  Протягом дня по всій провінції час від часу дощить. У п`ятницю - обіцяють заморозки. Мешканці наметових містечок - попри небезпеку - масово повертаються додому по теплі речі. Беруть також меблі і навіть побутову техніку, хоча електрика працює з перебоями.

  Не чекаючи на допомогу від уряду, потерпілі самі облаштовують побут. За відсутності водогону беруть воду з річок. У пошуках струму - самовільно під`єднуються до ліній електропередач. Гріються - саморобними грубами. Ночують - у мікроавтобусах.

  Юсуф Хакюрек: "Усе, що я хочу - цілий будинок. Мені 67, я хворий. Не можу спати просто неба".

  Окан Канчі: "У нашому селі було 200 хат, і всі - зруйновані. Вцілілих не нарахуєш і п`яти штук. Навіть стайні - знищені, нема де сховатися від холоду. А зима - наближається".

  Лише на третій день після катастрофи уряд Туреччини погодився приймати міжнародну допомогу. Спершу - залучив до порятунку лише рятувальників з Азербайджану та Ірану. В середу до Туреччиини вирушили літаки з Ізраїлю та навіть України. Вітчизняне МНС надіслало чотири спеціальні модулі для обігріву та вентиляції.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Третій день без світла військовий гуртожиток у Харкові
  Наступний матеріал
  Кількість жертв повені в Італії зросла до 9 осіб
  Теги: