Влада Сербії затримала Радована Караджича (РОЗШИРЕНО)

  Белград розкриває подробиці справи Радована Караджича - воєнного злочинця, якого розшукують за злодіяння початку 90-тих. Колишній лікар-психіатр, останнім часом мешкав неподалік Белграда -вільно пересувався країною і навіть влаштувався на роботу. Нині Караджич - у белградській в`язниці. Коментарів не дає, від співпраці зі слідством відмовляється.

  Худорлявий чоловік із довгим волоссям та світлою бородою, на обличчі - великі окуляри. Це найсвіжіша світлина Радована Караджича - найрозшукуванішого воєнного злочинця Сербії. Його звинувачують у вбивстві восьми тисяч боснійських мусульман у Сребрениці, в 95-му році. Понад десять років Караджича шукали по всьому світу, а він тим часом - спокійно жив у передмісті Белграда. Працював лікарем народної медицини.

  Разим Ляжич, міністр праці: "Він користувався підробними документами на ім`я Драґана Дабіча, дуже ретельно ховав своє справжнє лице. Він влаштувався на роботу до приватної клініки".

  За офіційною версією, Караджича затримали цього понеділка - просто в салоні приміського автобуса. Утім, його адвокати стверджують - насправді це сталося ще минулої п`ятниці. Відтоді - "злочинця №1" незаконно тримали у невідомому місці.

  Светозар Вуячич, адвокат Радована Караджича: "Радована Караджича затримали у п`ятницю, о пів на десяту ранку, в громадському автобусі.  Наступні три дні його тримали у зачиненій кімнаті з зав`язаними очима...Це порушує усі закони".

  Сам затриманий назвав усю справу - фарсом. Нині він - у белградській в`язниці. Тим часом суд уже видав ордер на передачу Караджича Міжнародному трибуналу в Гаазі. А видача воєнних злочинців - ключова вимога для вступу Сербії до Євросоюзу. Утім, Караджич іще може подати апеляцію - має на це три дні. Тим часом у Нідерландах на воєнного злочинця уже чекають.

  Нерма Желалич, речник Міжнародного трибуналу: "Ми готові прийняти Караджича. Сподіваюся, це станеться дуже швидко і ми зможемо його судити - за геноцид, убивства та тортури".

  Для Радована Караджича готують камеру у Схевенгені - саме тут тримають більшість воєнних злочинців з Балкан. Торік за цими ґратами помер від серцевого нападу Слободан Мілошевич - колишній президент Югославії. Його смерть визнали природною. Окрім Караджича, ці стіни чекають і на двох його спільників - генерала Ратко Младича та Горана Хаджича, президента вже неіснуючої Сербської Країни.

  Ксенія Новікова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Тимошенко: У липні ціни в Україні впадуть
  Наступний матеріал
  Севастопольські депутати хочуть щоби відповідальність за бійку на Графській пристані несло командування ВМС України
  Теги:
  Loading...