5.ua

Влада Придністров’я хоче "розлучення" з Молдовою і проситься до Росії

  Самопроголошене Придністров'я хоче формалізувати розрив відносин із Молдовою. Про це на прес-конференції у Москві заявив глава невизнаної республіки, Євген Шевчук.


  За словами лідера молдовських сепаратистів, у Тирасполі прагнуть "цивілізованого розлучення" з Кишиневом. Підставою для цього він назвав "волю людей": "Мы считаем, что воля людей, которая проживает в регионе конфликта, их мнение должно учитываться и считаться базовым для долговременного урегулирования ".

  Заява Шевчука пролунала наступного дня після ратифікації молдовським парламентом угоди про асоціацію з ЄС. Зауважимо: ще у березні парламент Придністров'я попросив російську Держдуму розробити закон для входження невизнаної республіки до Росії, а торік у грудні придністровські депутати ухвалили законопроект про застосування у невизнаній республіці російського законодавства.

  30 відсотків півмільйонного населення самопроголошеної держави становлять етнічні росіяни, решта – переважно українці та молдовани. На території Придністров'я також базовані дві з половиною тисячі російських військових.

  Попередній матеріал
  У Колумбії перед чвертьфіналом ЧС-2014 заборонили продаж борошна і піни для гоління
  Наступний матеріал
  У Києві прощались із загиблим на Сході підполковником СБУ
  Loading...