Apple iPhone
Apple iPhone Скріншот відео

Влада ОАЕ стежила за активістами, дипломатами й іноземними лідерами через їхні iPhone

  Крім того, програма Karma, як повідомляється, використовувалась підрозділом наступальних кібероперацій в Абу-Дабі

  В Об'єднаних Арабських Еміратах група екс-співробітників розвідки США зламала iPhone активістів, дипломатів та низки іноземних лідерів за допомогою складного шпигунського інструменту під назвою Karma. Про таке повідомив Reuters із посиланням на оперативні документи, які потрапили до видання, інформує Mind.ua.

  Таким чином, кіберінструмент дав можливість цій невеликій країні Перської затоки розпочати постійний моніторинг за сотнями людей, починаючи з 2016 року, від еміра Катару та турецького високопосадовця до правозахисника та лауреата Нобелівської премії в Ємені.

  Крім того, програма Karma, як повідомляється, використовувалась підрозділом наступальних кібероперацій в Абу-Дабі. Про існування Karma та хакерського підрозділу під назвою Project Raven раніше не повідомлялось.

  "Це інструмент, який може на відстані надавати доступ до iPhone, одразу після завантаження номеру телефону або облікового запису електронної пошти в автоматизовану систему таргетинга. Втім, він має певні обмеження, а саме – не працює на пристроях Android і не перехоплює телефонні дзвінки", – наголосили екс-працівники Raven.

  Слід зазначити, що у 2016 та 2017 роках Karma використовувалась для отримання фотографій, електронних листів, текстових повідомлень та інформації щодо місцеперебування цільових iPhone. Інструмент також допомагав хакерам отримувати збережені в пристроях паролі.

  У виданні зазначили, що наразі неясно чи залишається Karma у використання. Колишні оперативники сказали, що оновлення Apple, які вийшли у 2017 році, зробили Karma набагато менш ефективною.

  Попередній матеріал
  Доба на сході: у відповідь на обстріли ЗСУ знищили ворожу МТЛБ-У
  Наступний матеріал
  Сайдік не узгоджував свій "мирний план" з ООН – речник Генсека
  Loading...