Влада Китаю перешкоджає вшануванню річниці сутичок на площі Тяньаньмень

  Китайська влада заважає вшановувати пам`ять жертв сутичок мітингарів із військовими на площі Тяньаньмень в Пекіні у 1989-му. Опозиціонери стверджують, що на 23-тю річницю виступів поліція затримала багато правозахисників по всій країні.
  На самій площі почесна варта вранці традиційно підняла прапор Китаю. Опозиція ж вимагає оголосити день штурму табору протестувальників на Тяньаньмень - днем національної жалоби. У 1989-му, під час сутичок мітингарів, які вимагали демократизації країни, з військовими загинули від кількох сотень до тисячі людей. Більшість із них були студентами. Влада країни замовчує ті події та відмовляється реабілітувати учасників демонстрацій.

  Жан Сяньлінь, учасниця організації "Матері площі Тяньаньмень": "Ми вимагаємо розкриття всієї інформації про події на площі Тяньаньмень, які відбулися двадцять три роки тому. Проте не знаємо, коли це станеться. Не думаю, що влада піде на поступки найближчим часом. Керівництво держави змінюється, але нові чільники, швидше за все, також замовчуватимуть правду про ту трагедію. Але надія помирає останньою".
  Попередній матеріал
  У Каїрі протестувальники вимагають смертного вироку для Мубарака
  Наступний матеріал
  Іспанці на референдумі проголосували за організацію свят, а не робочих місць
  Теги: