Фото zn.ua

Влада Каталонії видала декрет про референдум щодо незалежності від Іспанії

  Чи буде Каталонія незалежною від Іспанії – розсудить референдум 9 листопада. Відповідний указ підписав президент регіону Артур Мас.


  "Я підписав декрет, який дасть можливість усім каталонцям висловитися 9 листопада щодо політичного майбутнього, якого ми прагнемо для нашої країни. Наближенню цього дня передувала велика мобілізація наших громадян та місяці роботи. Каталонія хоче висловитися, вона хоче бути почутою, вона хоче проголосувати", – пояснив Артур Мас

  Каталонський лідер не узгоджував дій із центральною владою у Мадриді, натомість ґрунтувався на рішенні парламенту регіону. Нагадаємо, 19 вересня каталонські депутати ста шістьма голосами проти 28 дозволили проведення референдуму. Центральна ж влада у Мадриді опирається голосуванню.

  Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой заявив, що блокуватиме проведення референдуму. На думку аналітиків, найімовірнішим кроком зупинити голосування було б звернення представників іспанської влади до Конституційного суду Іспанії. Зауважимо, що Каталонія – одна з найбагатших та промислово розвинутих областей Іспанії. Місцеве населення непокоїть несправедливий, на їхній погляд, розподіл каталонських податків, якими фінансують бідніші регіони.

  Нагадаємо, 19 вересня подібний референдум пройшов у Шотландії. Більшість шотландців висловилось за те, щоб залишитись у складі Сполученого королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

  Попередній матеріал
  До Грузії на відпочинок вилетіло 45 дітей героїв Майдану і АТО
  Наступний матеріал
  В Японії почалось виверження вулкану Онтаке - постраждали туристи
  Теги:
  Loading...