Влада Іспанії намагається видворити заробітчан (репортаж)

  Безпрецедентне безробіття офіційно визнала влада Іспанії. Про серйозні проблеми заявив прем`єр-міністр Хосе Луїс Сапатеро, виступаючи перед парламентом. Найперше економічна скрута позначилася на робочих місцях. Безробіття за минулий рік зросло більш як удвічі. Іспанський уряд наголошує - роботи не вистачає самим іспанцям, не кажучи вже про мільйони заробітчан.

  Рівень безробіття в Іспанії сягнув майже п`ятнадцяти відсотків, а до дві тисячі десятого без роботи залишиться п`ята частина мешканців країни. Такі невтішні дані - для колись п`ятої за рівнем економічного зростання країни Старого Світу - наводить Єврокомісія. Нинішню кризу в Іспанії називають найгіршою за півстоліття. Жодних позитивних прогнозів на цей чи наступний рік не дають.

  Хосе-Луїс Сапатеро, прем`єр-міністр Іспанії: "Нічого подібного раніше не було. Я не можу знайти жодних аналогій в історії, тому непросто точно передбачити, коли ми нарешті побачимо світло у кінці тунелю".

  Найбільше звільнення торкнулися будівельної сфери. Саме там працює основна частина імігрантів, а вони становлять одинадцять відсотків населення Іспанії- це майже п`ять мільйонів. Упродовж десяти років до Іспанії приїхали тисячі трудових мігрантів. За цим показником Мадрид лідирує в Європі. Тепер же Іспанія ламає голову над тим, як заохотити заробітчан повертатися додому. Натомість, для безробітних іспанців уряд розробляє заходи зі збільшення допомоги.

  Мануель Андранго, імігрант з Еквадору: "Я без роботи вже три місяці, шукав її і в Мадриді і за його межами, але нічого не знайшов. Тому вирішив повернутися додому, зараз збираю інформацію, яким чином повернутися додому".

  Імігрантам пропонують виплати із безробіття та певну суму грошей після повернення додому. Єдина вимога - залишити Іспанію і не повертатися туди впродовж трьох років. Деякі країни самі опікуються своїми мігрантами. Наприклад, Еквадор пропонує громадянам власну програму повернення, але без трирічної заборони на в`їзд до Іспанії. Утім, масово залишати Іспанію заробітчани поки що не планують. Одних лише українців тут, за неофіційними даними - кількасот тисяч. Кажуть - навіть із кризою Іспанія виглядає більш стабільною.

  Дар`я Тарадай, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.73Мб)

  Попередній матеріал
  Сенат США схвалив антикризовий план Барака Обами
  Наступний матеріал
  Українці перемогли на конкурсі холодних скульптур у Канаді
  Теги:
  Loading...