Візит Президента В. Ющенка до Польщі (репортаж)

  Підготовку до футбольного чемпіонату Євро-2012 та зміцнення співпраці в енергетичній сфері обговорили український та польський президенти у Варшаві. Там Віктор Ющенко перебуває із офіційним візитом.

  Фанфари, червона доріжка, почесна варта - головні атрибути державного візиту. Віктор Ющенко, хоч і зустрічався понад 20 разів зі своїм польським колегою, такі почесті українській делегації у Варшаві влаштували вперше. Щоб підкреслити важливий статус візиту, пояснюють поляки. А дружні стосунки України і Польщі - це приклад для усіх європейських країн, запевняють в один голос обидва президенти.

  Від красномовних слів до справи. У підписаних президентами документах сторони запропонували зміцнити співпрацю в енергетичній сфері. І спільно підготувати презентацію проекту єфвроазійського нафтотранспортного коридору у Брюсселі.

  Футбольний чемпіонат Євро-2012 - це ще одне питання на порядку денному. Сторони домовилися відстоювати перед керівництвом УЄФА своє паритетне право на проведення чемпіонату - запевняє український міністр Юрій Павленко.

  З президентського палацу українська делегація направилася на Вольський цвинтар. На відкриття пам`ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років. Цей хрест є останнім у формуванні українського некрополя у польській столиці.

  Ірина Герасимова, 5 канал: "Кульмінацією візиту зі статусом "державний" є звана вечеря. Польський президент на честь своїх гостей влаштовує прийом у своєму домі, тут, у президентському палаці. Тож частуванням місцевих справ завершиться перший день візиту для подружжя Ющенків і української делегації".

  Ірина Герасимова, Олександр Дмитрієв, 5 канал

  Попередній матеріал
  Медведько: ДНК-експертизу фрагментів черепа, який може належати Г. Гонгадзе, хочуть провести у США
  Наступний матеріал
  Вовк з Дніпропетровська встановив рекорд довголіття
  Теги: