Військові інструктори з Європи тренуватимуть лівійських повстанців

  Велика Британія і Франція відправлять по 10 військових інструкторів, які тренуватимуть лівійських повстанців у місті Бенгазі. В міністерстві закордонних справ Лівії заявляють, що це лише ускладнить переговорний процес і продовжить бойові дії. Тим часом середземноморські країни просять допомоги у Євросоюза. Вони не можуть впоратися з тисячами мігрантів, які прибувають до Європи з Північної Африки.

  Вишколи з розвідки і логістики проведуть британські та французькі військові для лівійських повстанців у Бенгазі. Уряди країн запевнили, що офіцери з Європи в жодному разі не братимуть безпосередньої участі у бойових діях. Міністр закордонних справ Лівії - Абдул Аті аль-Обейді - заявив, що це ускладнить мирний процес у країні. Велика Британія й Франція відповіли -подібні дії узгоджуються з резолюцією Організації Об`єднаних Націй і направлені на захист мирного населення. Гуманітарна ситуація в Лівії стає все складнішою.

  Тарик Ясаревич, речник Всесвітньої організації охорони здоров`я: "Ми маємо інформацію, що шпиталі в багатьох містах Лівії переповнені. Хірурги не можуть оперувати пацієнтів через незадовільні умови в лікарнях. Сто двадцять хворих перебувають у критичному стані і потребують термінової евакуації".

  Країни європейського Середземномор`я просять у Євросоюзу надати кошти для допомоги тисячам мігрантів з Північної Африки. Лише до італійського острова Лампедуза впродовж кількох останніх тижнів прибули близько тридцяти тисяч біженців.

  Неокліс Силікіотіс, міністр внутрішніх справ Кіпру: "Європейський союз постав перед кількома новими викликами. На моє переконання усі держави ЄС мають пройти їх разом".

  Кармело Міфсуд Бонуччі, міністр юстиції Мальти: "Біженці - це не національна проблема якоїсь окремої держави. Це проблема всього Євросоюзу, яка для вирішення потребує загальноєвропейських інструментів".

  Міністр закордонних справ Лівії - аль-Обейді - запропонував укласти перемир`я на півроку для підготовки загальнонаціонального волевиявлення в країні. За словами чиновника, на нього можна винести широкий перелік питань, включно зі статусом Муаммара Каддафі. Поки переговори тривають НАТО завдає нових ударів по позиціях лівійської армії, а військові, лояльні до Каддафі, продовжують обстріл Місурати та наступ на Адждабію.

  Олександр Войтко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Новий спалах насилля на Близькому Сході
  Наступний матеріал
  Лісові пожежі охопили американський штат Техас
  Теги:
  Loading...