Новий спалах насилля на Близькому Сході

  Новий спалах насилля на Близькому Сході. В Ємені та Сирії правоохоронці знову стріляли у прибічників опозиції бойовими набоями.
  У єменських містах Сана і Таїз поліція застрелила 3 людей і поранила близько 100. Правоохоронці таким чином намагалися розігнати антивладні протести. Прибічники опозиції вимагають відставки президента Салеха, який перебуває при владі вже 32 роки поспіль. Рада безпеки Організації Об`єднаних Націй закликала всі сторони конфлікту до діалогу. Попередні переговори між єменськими урядовцями та опозиціонерами, які пройшли в Саудівській Аравії та Об`єднаних арабських еміратах, не дали жодних конкретних результатів. 

  Протестувальник: "Ми проводили мирну демонстрацію. У нас не було зброї. Поліція спочатку застосувала сльозогінний газ, а потім почала стріляти бойовими набоями. Проте ми не боїмося правоохоронців. Усі колись повернуться до Бога".

  Трьох людей застрелила поліція в третьому за величиною місті Сирії - Хомс. Прибічники опозиції захопили там майдан і встановили по його периметру свої блок-пости. Заворушення в Хомсі тривають, незважаючи на скасування урядом країни надзвичайного стану, який тривав майже півстоліття. Влада також розпустила Державний суд безпеки, що проводив процеси над політичними в`язнями, і дозволила мирні акції протесту. Але міністр внутрішніх справ Сирії закликав громадян "утриматися від участі в будь-яких маршах, демонстраціях і страйках."

  Попередній матеріал
  У НУНСі не бачать причин для зміни існуючого виборчого законодавства
  Наступний матеріал
  Військові інструктори з Європи тренуватимуть лівійських повстанців
  Теги: