Військова операція НАТО у Лівії офіційно завершується

  Відповідну резолюцію ухвалила Рада Безпеки ООН. Цим рішенням Радбез скасував попередній мандат, що давав дозвіл на військову операцію.

  Резолюція набере чинності 31 жовтня. Члени Ради одноголосно підтримали відміну безпольотної зони над Лівією. Хоча Перехідна Рада просила зачекати із рішенням, доки ситуація в країні не стане цілком безпечною.

  Основним поштовхом для завершення військової операції стала загибель Муаммара Каддафі. Полонений повстанцями колишній лідер загинув 20 жовтня. Обставини його смерті досі не з`ясовані. Представники тимчасової влади пообіцяли, що вбивці Каддафі будуть відповідати перед законом.

  Сюзен Райс, посол Спулучених Штатів: "Ми бачимо перспективу для розвитку вільної країни, де реалізуються прагнення її мешканців. І сподіваємося, що влада швидко сформує уряд який дбатиме про дотримання прав громадян незалежно від віку, статі або релігії".

  Жерар Аро, посол Франції: "Ще раз повторюю - це кінець великого етапу. Ми подолали його разом із країною, що ризикувала життям своїх солдатів. Ми маємо цим пишатися".

  Попередній матеріал
  Податківці взяли в облогу адмінбудівлю "Керчгазу"
  Наступний матеріал
  До Євро-2012 стартувала кампанія із попередження насильства
  Теги: