Військова кампанія в Лівії. Ситуація станом на 20.03.2011 [репортаж, відео]

  Ліга Арабських держав - жорстко критикує операцію у Лівії, і планує зібратися на позачергове засідання. "Ми хотіли не бомбардувань, а запровадження зони, вільної від польотів" - заявив голова Ліги. Раніше ця найбільша міжарабська організація - повністю підтримала резолюцію ООН щодо Лівії.

  Припинити воєнні дії закликають коаліцію Росія та Китай. Досі не визначилося із власною позицією НАТО. У ці хвилини триває екстрене засідання Альянсу у Брюсселі. Тим часом війська Муаммара Каддафі посилюють наземну операцію. Провладні сили увійшли у середмістя Місурата, це єдине велике місто на Заході країни, підконтрольне повстанцям. За даними очевидців - там саме триває бій.

  ***

  Лівійці поблизу міста Бенґазі - оглядають райони, атаковані у перший день міжнародної військової операції. Французькі винищувачі розбомбили 14 танків, 20 бронетранспортерів та десятки одиниць іншої важкої техніки. Місцеві - не приховують радості.

  Усе це останки армії Муаммара Каддафі, що збиралася витіснити із Бенґазі повстанців, уранці в суботу - обстрілювала місто. Місцеві шпиталі і морги - переповнені пораненими і тілами загиблих. Чимало з них - жертви провладних військ. Але є і убиті під час військової операції - повідомляє офіційне телебачення Триполі.

  Командувачі воєнної операції - спростовують цю інформацію. І запевняють - даних про жертви цивільного населення внаслідок бомбардувань - немає. Чільникам інтервенції дедалі частіше ставлять питання: "Коли все закінчиться?" Думки - розділилися. Міністр оборони Бельгії, яка приєднається до операції у понеділок, вважає - що за кілька тижнів. А от адмірал США - відмовляється назвати точні терміни. Каже - передбачити неможливо. І ситуація може зайти у глухий кут протистояння Заходу із Муаммаром Каддафі.

  Майк Маллен, адмірал США: "Операція у суботу була зроблена дуже добре. Фактично, вдалося запровадити безполітну зону. Все діє ефективно. Винищувачів чи гелікоптерів Каддафі у небі не видно".

  Не видно - і самого Каддафі. Телебачення транслює лише його аудіозвернення біля відомого пам`ятника у Триполі - золотий кулак, що мне американського літака. Суть промов одна - Лівія прийняла виклик і боротиметься до перемоги.

  Муаммар Каддафі: "Ваші країни - проти вас. У Європі, Америці - відбуваються виступи проти війни з мирними мешканцями Лівії. Народ - з нами, навіть ваш народ. Усі люди на землі - проти вас. Ви отримаєте поразку, так само, як Гітлер, Наполеон і Муссоліні. Настала ера народу та великої революції".

  Розкритикувала військову операцію у Лівії - Ліга Арабських держав. Глава цього об`єднання закликав усіх членів - негайно зібратися на позачергове засідання. На його думку "Одіссея. Світанок" - вийшла за межі запланованого введення зони, вільної від польотів. Бомбардування - є суттєвим перевищенням сили. Негайно припинити обстріли з повітря закликають Росія і Китай.

  Нонна Стефанова, 5 канал


  Попередній матеріал
  На вулицях Одеси екологи показують виставу про зміни клімату
  Наступний матеріал
  Дедалі більше українців віддають дітей у приватні дитсадки [репортаж, відео]
  Теги: