Війська нової лівійської влади просуваються углиб міста Сирт

  Військам нової лівійської влади вдалося просунутися углиб міста Сирт. Від ночі також тривають запеклі бої поблизу міста Бені-Валід. Там імовірно переховується Муамар Каддафі. Тим часом ООН проголосувала за часткове скасування міжнародних санкцій щодо Лівії. Зокрема, щодо роботи нацбанку та Державної нафтової компанії. Також ухвалили рішення про передання мандата країни в ООН новій владі Лівії.

  Запеклі бої тривають у Лівії відразу на двох фронтах - поблизу Бані-Валіда та рідного міста Муаммара Каддафі - Сирта. Там повтсанцям уже вдалося захопити місцевий аеропорт та військову базу поблизу. Але повністю взяти під контроль Сирт опозиційним силам поки що не вдається. Хоча, попри потужний спрОтив, їм вдалося просунутися углиб міста.  

  Башир Ахмед абдель Салам, мешканець Триполі: "Головна причина, чому повстанцям не вдається так довго взяти Сирт та Бані-Валід, у тому, що там дуже багато прибічників Каддафі. Солдати, вірні полковнику лишаються і в інших містах, але найбільше військових сконцетровано у цих двох містах. Думаю, що саме у Бані-Валіді переховується сам полковник та двоє його синів. Ось чому там такий потужний опір".

  Нещодавня спроба увійти у Бані-Валід опозиційним силам не вдалася. Війська Каддафі відповіли артилерійським та ракетним обстрілом. Представник полковника Муса Ібрагім заявив, що їхні сили опиратимуться до останнього, у місті сконцентрована уся військова міць Каддафі.

  Мохамед Салем, мешканець Триполі: "Усе це лише чутки, коли говорять, що у Каддафі лишилося багато прибічників. Він втрачає свої останні сили. Якби він мав потужну підтримку, то не полишив би свого будинку і не віддав Триполі".

  Представник національної перехідної ради Ахмед Бані заявив, що вже найближчим часом і Сирт і Бані-Валід здадуться опозиційним силам. Як павідомляє Бі-бі-Сі, повстанцям вдалося взяти у полон водія одного з синів Каддафі. 

  Ахмед Бані, військовий речник Національної Перехідної ради: "Ми побудуємо нову країну. Лівія буде справжнім раєм для кожного, хто йде разом із нами, а не проти нас".

  Повстанцям допомагають воювати з повітря сили НАТО. Напередодні представник режиму Каддафі - Муса Ібрагім звинуватив сили альянсу в авіаударах мирних районів Сирта, під час яких нібито загинуло щонайменше 350 людей. Командування НАТО відкидає звинувачення і називає їх безпідставними.

  Ганна Ільїних, 5 канал

  Попередній матеріал
  Ще один літак розбився під час авіашоу у США
  Наступний матеріал
  У Єгипті оприлюднили дату парламентських виборів
  Теги: