Війська Каддафі наступають на Місурату

  Війська Муаммара Каддафі наступають на портове місто Місурата, що перебуває під контролем повстанців. За даними агенції Ройтерз, з боку опозиціонерів загинули понад 10 людей. Ще кілька десятків - поранені. Атакують Місурату з трьох боків. Водночас керівництво НАТО заявило - операція в Лівії триватиме, поки Муаммар Каддафі не залишить владу.

  Війська лівійського лідера Муаммара Каддафі пішли на штурм портового міста Місурата, що тривалий час було в облозі. Атаку супроводжували потужні ракетні обстріли - зі сходу, заходу та півдня, є загиблі. Боїв у третьому за розмірами місті Джамахірії не було майже місяць. До цього боротьба за порт і важливий пункт у нафтовій інфраструктурі країни тривала два місяці. У сутичках загинула понад тисяча людей. 3 тисячі зазнали поранень. Близько 80 відсотків загиблих - цивільні. 

  Тим часом у Брюсселі міністри оборони країн НАТО вирішили - операція в Лівії триватиме до перемоги сил західної коаліції. У середу також стало відомо, що уряд Іспанії визнав повстанську Національну раду, що у Бенґазі, єдиним легітимним органом влади у цій державі.

  Андерс Фог Расмуссен, генеральний секретар НАТО: "Усі міністри погодилися, що ми маємо продовжувати тиск так довго, як це буде необхідно, щоби криза у Лівії завершилася".

  Трінідад Хіменес, міністр закордонних справ Іспанії: "Я висловлюсь якомога конкертніше: Іспанський уряд визнає  Національну перехідну раду, сформовану повстанцями у Бенґазі, єдиним легітимним представником для лівійського народу".


  Напередодні, 7 червня, коли лідер Джамахірії відзначав свій 69-й день народження, літаки західної коаліції завдали по Триполі понад 60 ударів. У відповідь Каддафі заявив, що надасть перевагу смерті, ніж капітуляції. Масові протести із вимогою його відставки розпочалися у Лівії у середині лютого. Демонстрації переросли у збройне протистояння між урядовими силами та повстанцями. У березні військову операцію в Лівії розпочала західна коаліція. 1 червня кампанію вирішили продовжити до кінця вересня.

  Попередній матеріал
  Годинник зворотнього часу до Євро-2012 відкрили у Львові [відео]
  Наступний матеріал
  Прокуратура Туреччини називає отруєння росіян - навмисним убивством
  Теги: