5.ua

Війна в Україні розколола російських націоналістів

  День національної єдності відзначають у Росії. Поки сумнозвісний Володимир Путін у компанії патріарха Кирила покладав квіти до монумента Мініну та Пожарському, у двох віддалених від центру районах Москви націоналісти проводили "російські марші". Одні учаники висловлювали прихильність Україні, інші – так званій "Новоросії".


  Агресія Кремля щодо України внесла розбрат у донедавна згуртоване коло російських націоналістів. У день національної єдності дві тисячі націоналістів у московському районі Любліно вимагали покласти край війні з Україною. Почали зі скандування головного гасла Майдану: "Слава Украине! – Героям слава!". Учасники висловили солідарність українцям у боротьбі з режимом Януковича і у нинішній війні.

  Натомість, на півторатисячній ході націоналістів у районі Щукіно – солідарні з політикою Путіна в Україні та підтримують сепаратизм.

  Але кровопролиття на українському Донбасі непокоїть ультраправих набагато менше, ніж ситуація у Росії. За словами націоналістів, саме росіяни там потерпають від утисків. Відтак – вимагають запровадити візовий режим із країнами Середньої Азії та обмежити приплив китайців на Далекий Схід.

  На відміну від попередніх "російських маршів", цьогорічні акції у Москві минули без традиційних сутичок між антифашистами та націоналістами. Поліція затримала лише кількох людей – за використання фаєрів.

  Попередній матеріал
  Київські школярі зібрали 10 тис. грн. для бійців АТО
  Наступний матеріал
  У Львові попрощались із загиблим на Луганщині офіцером
  Loading...