Війна в Секторі Ґаза. Ситуація станом на 13.01.09 (РЕПОРТАЖ)

  Щонайменше 200 громадян України залишаються у Секторі Ґаза, повідомляє вітчизняне Міністерство закордонних справ. Як повернути людей на Батьківщину - нині вирішують у відомстві. Проте, евакуацію на вимогу українців зможуть виконати, лише якщо Ізраїль гарантуватиме безпечний коридор для біженців. Тим часом у Секторі Ґаза триває війна. Кількість загиблих там зросла до девятисот пяти. Майже половина жертв - жінки і діти. Ізраїльські війська повністю оточили сектор, і упритул наблизилися до столиці анклаву - Ґази.
  ХАМАС своєю чергою обстрілює Південні території єврейської держави. Рада безпеки ООН з прав людини засудила Ізраїль і закликала негайно припинити вогонь. Для переговорів з президентом Єгипту щодо плана мирного врегулювання конфлікту до Каїра прибув спец-посланець Тоні Блер.

  ***

  Тоні Блер - екс-прем`єр Британії, а нині - спецпосланець міжнародного квартету посередників із Близького Сходу, зустрівся з президентом Мубараком для розроблення плану мирного урегулювання конфлікту. Блер наголосив на одному пункті угоди - примирення між внутрішніми палестинськими угрупованнями - радикальним ХАМАСом та поміркованим Фатхом. Доки партії не досягнуть згоди, ніколи не буде створено палестинської держави, і не налагодяться відносини із сусідніми країнами.

  Тоні Блер, спецпосланець квартету посередників із Близького Сходу: "Я думаю, що ми - вже за крок від угоди про негайне припинення вогню. Усі важко працюють над деталями документа. Це дуже важливий момент у переговорах, і я сподіваюсь - вони дадуть результати".

  Головна мета мирної угоди - зупинити масову загибель мирних мешканців у Секторі Ґаза. Операцію "Литий свинець" ведуть із землі, води і повітря. Гуманітарні організації звинувачують Ізраїль у застосуванні небезпечної речовини - білого фосфору. Він спричиняє сильні опіки, випалює землю і будівлі. Армія ці звинувачення відкидає, і заявляє - усі дії -  у рамках міжнародних законів. Мета воєнної операції - встановити мир на прикордонних територіях - заявляє офіційний Тель-Авів, і результат - вже близько.

  Марк Регев, речник уряду Ізраїлю: "Ми близькі до завершення нашої операції, до спокою наших громадян на Південних територіях. Але скажу, чого ми не хочемо - примарного миру, ми не хочемо тиші, яка буде лише міражем. Для повної стабільності діятимемо стільки. Скільки потрібно - два, три місяці, чи навіть півроку".

  На Південних територіях Ізраїлю - теж неспокійно. ХАМАС не припиняє обстрілів Ашкелона, Сдерота і Нетивота. Іноземні мешканці Сектору Ґаза евакуюються в інші держави. А ті, кому їхати немає куди, рятують майно зі зруйнованих будинків, і користуються гуманітарним коридором. Його Ізраїль відкриває щодня на три години. Упродовж цього часу люди запасаються ліками і продуктами. В перші дні гуманітарного коридору - стрілянина з обох боків зупинялася. Але зараз - бої тривають.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.77Мб)
  Попередній матеріал
  13.01.08 зранку Європа має отримати російський газ (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Air France-KLM викупила збанкрутілу Alitalia
  Теги: