Війна в Секторі Ґаза. Ситуація станом на 08.01.09 (РЕПОРТАЖ)

  Перші українські жертви воєнної операції у Секторі Ґаза. Загинула українка та її дворічна дитина. Інша дитина - дванадцятирічна донька - шпиталізована до реанімації місцевої лікарні. Українське МЗС намагається зв`язатися з рідними загиблих. Тим часом сьогодні з зони бойових дій встигли евакуювати сорок сім українців. Всіх їх доправлять до Йорданії, звідти до Москви, а вже тоді - на Батьківщину. Операція "Литий свинець" триває 13-й день. Кількість загиблих палестинців перейшла за сім сотень осіб, жертв серед ізраїльтян уже 11. Міжнародна спільнота робить усе можливе, щоб досягти перемир`я. І ухвалити мирний план, прийнятний для обох сторін. Ізраїль, Хамас та лідери Палестинської автономії погодилися на переговори за посередництва Єгипту. Видимих результатів діалогу поки що немає.
  Сотні іноземних громадян продовжують тікати із Сектору Ґаза. Через пропускний пункт Ерез вони переходять на територію Ізраїлю, а вже звідти летять на батьківщину. Виїжджають із зони воєнних дій і люди з подвійним громадянством. Деякі з них полишають палестинські території уперше за кілька років. Та несподівана можливість побачити рідню - не втішає. У Ґазі, під обстрілами, залишаються їхні сім`ї.

  Міжнародний комітет Червоного Хреста - нейтральна гуманітарна організація - у незвично різкому тоні заявила: "Ізраїль порушує міжнародне право, воюючи у секторі Ґаза". А саме - обмежує доступ у розбомблені регіони лікарів і бригад медичної допомоги від Червоного півмісяця - так називаються відділення Червоного хреста у мусульманських країнах. Тим часом міжнародні політичні сили - роблять усе, щоб примирити ворогуючі сторони. Головним посередником у переговорах виступає сусідня держава - Єгипет. Основа мирної резолюції - план, розроблений президентами Єгипту і Франції. Представники Ізраїлю, Хамасу та керівники Палестинської автономії погодилися на обговорення. Втім до Каїра від кожної сторони прибудуть технічні делегації, а не головні гравці.

  Ніколя Саркозі, президент Франції: "Зброя повинна замовчати, ескалація має припинитися. Ізраїль мусить мати гарантії власноїї безпеки і залишити Ґазу. І що швидше - то краще. Ми всі спільно працюємо над цим щодня".

  За 13 днів операції загинуло понад сім сотень Палестинців і 11 ізраїльтян. Більшість загиблих у Секторі Ґаза - мирні мешканці, понад сотня - дітей. Серед ізраїльських жертв - семеро солдатів і четверо мирних мешканців. Бойовики ХАМАСу не припиняють обстрілів ізраїльської території. Саме ці тривалі дії радикалів і спонукали Ізраїль розпочати війну. Втім, у четвер єврейська держава зазнала нападу і з боку іншого сусіди - Ливану. Прикордонні ізраїльські території обстріляло угруповання Національний фронт визволення Палестини, четверо людей поранені. Ізраїль відкрив вогонь у відповідь. 

  Нонна Стефанова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.85Мб)
  Попередній матеріал
  Вашингтону загрожує масштабна повінь - евакуйовано 30 тисяч людей
  Наступний матеріал
  Парад Різдвяних зірок відбувся у Львові (РЕПОРТАЖ)
  Теги: