Парад Різдвяних зірок відбувся у Львові (РЕПОРТАЖ)

  Традиційних атрибутів зимових свят у цьогорічній ході було близько двадцяти. Всі різного розміру та оздоблення. Такі зірки традиційно виготовляють з початку посту. Вважається, що без них вертеп є неповним. Тому колядники обов`язковго або ж роблять зірку самостійно, або замовляють її у майстрів.
  Ця різдвяна зірка в Оскани Довбуш - перша. Жінка розповідає, що робила її понад два місяці.  І хоча у цій справі вона новачок, результатом задоволена. Разом із сином пишається, що їхня зірка - серед найбільших на святі.

  Оксана Довбуш, учасниця ходи: "Таку зірку прагне зробити людина, яка відчуває Різдво в серці її треба мати просто в своєму серці і жити з тими традиціями постійно в тому колі знаєте середовищі спілкуватися, то йде від сім`ї, початок береться з дитинства".

  На парад різдвяних зірок у Львові приходять цілими вертепами. Серед учасників і діти, і дорослі. Священик Інокентій Волошин каже, щороку кількість звіздарів збільшується. А це означає, що традиційне мистецтво створення різдвяних зірок в Україні відновлюється.  

  отець Інокентій Волошин: "Це є представлення мистецтва, віри людей, адже зірка об`явила місце народження Ісуса, а тепер Ісус має народжуватися в серці кожного з насі ця зірка це є свідоцтво того, що ми виносимо його на зовні".

  Серед представлених у ході  зірки різних конструкцій та оздоблень. Деякі зроблені за сучасними технологіями та обладнані електричними лампами.  А найбільшу на цьогорічному параді  зірку відновили з фотографії 1942 року.

  Іван Демчук, учасник ходи: "Це найбільша зірка вона має 24 промені, ми вклали всю душу в неї коли її робили і вкладаємо всю душу коли її несем".

  Зіркову ходу центром Львова супроводжувала коляда.  І окрім професійних ряджених, заспівати різдвяних пісень міг кожний охочий.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.82Мб)
  Попередній матеріал
  Війна в Секторі Ґаза. Ситуація станом на 08.01.09 (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Радбез ООН закликає припинити вогонь у секторі Ґаза
  Теги: