Віддавав перевагу російським: український хакер пограбував банки світу на €1 млрд

Тільки у РФ атак зазнали близько 300-400 банків

У іспанському місті Аліканте затримано організатора злочинного кібер-угруповання Cobalt, яке підозрюється у хакерських атаках на понад 100 банків по всьому світу. Про це з посиланням на Європол передає "ЛIГАБiзнесIнформ".

Відповідно до повідомлення, від діяльності хакерів постраждали фінансові установи у більш ніж 40 країнах світу, а сума викраденого капіталу перевищує 1 млрд євро, хоча може йтися і про значно більшу суму – аж до 10 млрд. Іспанська поліція співпрацювала з Інтерполом, ФБР, з владою Азербайджану, Білорусі, Тайваню та інших країн.

Попри таку значну кількість країн-жертв, основні крадіжки зловмисники здійснювали у банках Росії – за словами чільника МВС Іспанії Хуана Ігнасіо Соіда, група отримали доступ "до майже всіх банків у РФ". Якщо точніше – атак зазнали 300-400 банків Росії, а з 50 банків були викрадені гроші.

Європол не вказує імені або громадянства затриманого, проте, за даними видання El Pais, "мозковим центром" угруповання був 34-річний Денис К., який мав українське та російське громадянство. Крім нього у кібератаках брали участь троє осіб – жителі України та РФ, які спілкувалися через інтернет-форуми. Загалом ідентифіковано 15 учасників.

Остання відома атака угруповання Cobalt на російський банк відбулась взимку 2017 року. Тоді в окупованому Криму з Севастопольського морського банку було викрадено 11 млн рублів (близько $2 млн). Викрадені гроші, за даними Європолу, переводилися в біткоіни.

Нагадаємо, раніше кіберполіцейські у Києві затримали хакера, якого розшукували правоохоронці 30 країн світу.

Дивіться також фотогалерею:

Хакери викрали 10 мільйонів з банківських карток

Хакерське угруповання
/
Хакерське угруповання
/
Хакерське угруповання
/
Хакерське угруповання
/
Хакерське угруповання
/
Хакерське угруповання
/
Хакерське угруповання
/

Попередній матеріал
Луценко підтвердив, що кабінет Холодницького прослуховувався
Наступний матеріал
На військові об'єкти США та в офіс ЦРУ надіслали шість посилок з вибухівкою