Відбулись переговори між КНДР і Південною Кореєю

  Уперше за два роки за стіл перемов сіли військові Південної й Північної Корей. Формально ці держави уже 50 років - у стані війни, та не визнають одна одної. До переговорів їх привела практична потреба - розібратися зі спірними морськими кордонами.

  Переговори влаштували у символічному місці. Селище Пханмуджом розташоване в демілітаризованій зоні, на кордоні між двома Кореями. Саме там 53-го року уклали перемир`я. Та мирної угоди між Сеулом та Пхеньяном немає й досі. Цього разу зібралися з ініціативи КНДР, щоб обговорити морські кордони. Але Південна Корея внесла до порядку денного корвет "Чхонан", затонулий цьогоріч у березні. Міжнародна комісія з`ясувала, що корабель і 46-х моряків потопила північно-корейська ракета. На переговорах Сеул зажадав пояснень, але Пхеньян знову заперечив свою провину. Натомість звинуватив сусідів у постійному порушенні кордонів і анти-комуністичній пропаганді. Після цього переговори зайшли у безвихідь і сторони роз`їхалися по столицях. Там - теж чимало роботи.

  Дикторка телебачення КНДР: "Наш великий керманич Кім Чен Ір сфотографувався із лідерами Трудової партії та учасниками конференції".

  На світлинах - не лише Кім Чен Ір. Але і його можливий наступник - молодший син Кім Чен Ун. Це вперше його обличчя показали з екранів телевізорів. А на люди вийшов напередодні - на першому за 44 роки з`їзді Трудової партії. Там - одержав звання генерала і увійшов до ЦК. 

  Кім Йон Сон, речник МЗС Південної Кореї: "Дії Північної Кореї аж ніяк не поліпшують ситуації. Ми пильно стежимо за тим, що відбувається в її владних колах. Надто після того як Кім Чен Ун одержав високі посади".

  Чого чекати від 27-річного чоловіка - що народився у Північній Кореї, але освіту одержав у Швейцарії, не знає ніхто. Не зрозуміло, і коли саме до нього перейде влада. У таких умовах Сеул намагається бути обережним - погоджується на переговори і не наполягає надміру на вибаченнях за загиблий корвет.

  Попередній матеріал
  Під Києвом відбувається міжнародний авіасалон
  Наступний матеріал
  В Києві знову подорожчала парковка
  Теги: