Від випадкового удару сил НАТО загинуло 13 повстанців

  Щонайменше 13-ро повстанців загинули в околицях Адждабії від випадкового удару сил НАТО. Про це повідомляє Бі-Бі-Сі з посиланням на місцевого лікаря. Представники Альянсу, який очолює міжнародну операцію в Лівії, загибель повстанців поки що не коментують. Опозиція втрачає людей і в інших містах. У боях за Місурату сьогодні - стверджують повстанці - загинули щонайменше п`ятеро людей. Ще двадцять п`ять зазнали поранень. У Марсі-Ель-Брезі повстанці також втратили п`ятьох.

  Постріли і вибухи лунають у Лівії, як на сході, так і на заході. Повстанці повідомляють про жертв і постраждалих у Місураті. За це західне місто, у двох стах кілометрах від столиці, вже майже два тижні точаться запеклі бої. Напередодні один із лідерів повстанців звинуватив НАТО у бездіяльності. Альянс відповів, що не може стріляти по житлових кварталах міста, якими прикриваються війська Каддафі. Вони розташовують важку техніку у районах з мирними мешканцями.

  Пілот ВПС Франції: "Реактивні винищувачі мають точно вражати цілі, і в жодному разі не зашкодити мирним мешканцям. На таку місію витрачається чимало часу. Ми заправляємося на повну на базі у Марселі, щоби курсувати тривалий час у повітрі".

  Тиснуть провладні війська також і на сході. Не вщухають бої на околицях Марса-ель-Бреги. Повстанці і там врачають людей. У разі успіху армії Каддафі це  місто відкриє шлях на Адждабію, а звідти на Бенгазі - головного оплоту опозиції. Влада Лівії щосили намагається переконати увесь світ, що по мирних мешканцях не стріляє і звинувачує у смерті цивільних  війська НАТО.

  Халед Каім, заступник міністра закордонних справ Лівії: "На жаль, НАТО надають неправдиву інформацію щодо подій у Лівії. Тому коаліційні війська ухвалюють неправильні рішення щодо атак. І жертвами часто стають мирні мешканці".

  Для того, щоби об`єктивно оцінити ситуацію у країні, тамтешня влада організувала черговий міжнародний прес-тур. Репортерам показали лікарню у місті Ез-Завія, яке наприкінці лютого захопили повстанці. За словами державних представників -опозиціонери вчинили там безлад, вигнали усіх лікарів та медсестер, які підтримували Каддафі. Проте, такі заяви різняться зі словами свідків, які дали інтерв`ю іноземним журналістам.

  Ламандан, працівник лікарні: "Тут не було жодних озброєних людей, які погрожували нам чи викидали звідси пацієнтів".

  Аїда, пацієнтка: "Повстанці не захоплювали лікарню. Я приводила сюди раніше свою маму. Лікарі оглянули її, поставили діагноз. Усе було нормально".

  Запеклі бої між проурядовими силами та повстанцями тривають у Лівії з середини лютого. Західна коаліція розпочала військову операцію 19 березня. Командування НАТО пообіцяло зробити усе можливе для захисту мирного населення.

  Ганна Ільїних, Олена Кричковська, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Європарламент підтримав Резолюцію щодо політики східного сусідства
  Наступний матеріал
  Дострокових виборів у Києві не буде
  Теги: