Brexit2 zn.ua

Верховний суд Британії розпочав розгляд апеляції уряду щодо Brexit

Верховний суд Великої Британії упродовж чотирьох днів розглядатиме справу щодо Brexit

Верховний суд Великої Британії розпочав розгляд апеляції уряду щодо Brexit. Раніше Феміда постановила, що кабінет міністрів не може самостійно без згоди парламенту починати процес виходу країни з Європейського Союзу. Поблизу Верховного суду зібралися прихильники та противники відокремлення.

Вищий суд Лондона минулого місяця задовольнив запит підприємця і перукаря та постановив: уряд Терези Мей не має права розпочинати процедуру відокремлення без слухань у парламенті.

"Я громадянин Великої Британії, але я хочу переконатися, що уряд діє згідно із законом. Цей суд не про плюси чи мінуси Brexit, а щоб переконатися, що лише після постанови парламенту потрібно починати якісь процедури. Саме тому рішення референдуму мають пройти належну правову процедуру", - заявив учасник акції Девід Гулант.

Прем'єр-міністр Тереза Мей рішення, яке ламає її плани, вирішила оскаржити. Тепер Верховний суд Великої Британії упродовж чотирьох днів розглядатиме справу. Остаточний вердикт обіцяють виголосити у середині січня наступного року. Та уряд країни вже запевнив керівництво ЄС: процедуру відокремлення розпочнуть у березні. Таке рішення кабінету міністрів підтримують ті британці, що голосували за вихід.

"Ми хочемо бути вільними. Коли люди голосували, вони не погоджувалися на якісь додаткові процеси чи розгляди. Про це не йшлося. Ми проголосували за відокремлення і хочемо вийти і крапка", - сказала Джулія Воллер.

Нагадаємо, на референдумі 23 червня британці проголосували за вихід із Європейського Союзу. Розрив між прихильниками та противниками – менше 4%. Після оголошення результатів створили петицію до парламенту з вимогою скасувати результати або призначити повторний референдум. Під нею підписалися понад мільйон британців.

Михайло Прудник, "5 канал"

Читайте також: Не існує правових обмежень, щоб припинити Brexit – Туск

Попередній матеріал
Мін'юст оголосив конкурс на посаду чільника люстраційного департаменту
Наступний матеріал
10 цікавих фактів про Збройні Сили України – відео

Науковий підхід: Фізик Стівен Гокінг назвав причину Brexit та обрання Трампа президентом США

Єврокомісар з Німеччини допустив відмову британців від Brexit

Віце-канцлер Німеччини: Майбутнє ЄС під загрозою через Brexit

У Британії зафіксували зростання рівня злочинності після Brexit

Лондонці влаштували марш проти Brexit

5 канал - трансляція наживо