inforesist.org

Верхня палата Нідерландів готова підтримати асоціацію з Україною – ЗМІ

  ЗМІ, проте, інформують, що у нижній палаті парламенту немає підтримки більшості депутатів щодо ратифікації Угоди про асоціацію

  Домовленості з ЄС щодо Угоди про асоціацію з Україною дозволять прем'єр-міністру Нідерландів Марку Рютте отримати підтримку асоціації з Україною в Сенаті, верхній палаті парламенту Нідерландів. Про це пише NOS з посиланням на власні джерела у парламенті, інформує "Європейська правда"

  За інформацією джерел видання у Сенаті, фракція CDA (Християнсько-демократичний заклик) все ж таки готова підтримати ратифікацію угоди попри позицію фракції партії у Палаті представників (нижня палата парламенту).

  "Джерела повідомляють NOS, що парламентська фракції CDA в Сенаті, зрештою, готова підтримати угоду. У фракції партії у палаті представники, як стверджують джерела, вже теж є підтримка більшості депутатів", – повідомляє видання.

  Про готовність Сенату підтримати ратифікацію Угоди пише й Тelegraaf. "У Сенаті, за словами інсайдерів, є групи, що підтримують уряд. Окрім підтримки VVD, PvdA, D66, GroenLinks і OSF уряд все ж таки має підтримку двох представників CDA і набирає таким чином необхідну кількість голосів для ратифікації Угоди в Сенаті", – наголошує видання.

  Варто додати, що видання NU повідомило про беззастережну згоду опозиційної D66 підтримати ратифікацію Угоди. Повідомляється також про готовність "зелених" підтримати ратифікацію разом з коаліційними VVD і PvdA.

  Зазначимо, що раніше про підтримку домовленостей заявила опозиційна партія GroenLinks. Як зазначає видання, готовність D66 підтримати дві коаліційні партії VVD і PVdA поки не дає уряду країни більшості в Сенаті Нідерландів. "Для отримання більшості не вистачає двох голосів", – зазначає NU.

  Проте, за інформацією Тelegraaf, у фракції CDA в нижній палаті парламенту немає підтримки більшості депутатів щодо ратифікації Угоди про асоціацію з Україною.

  "Прем'єр-міністр Марк Рютте у вівторок знову зіткнувся зі спротивом CDA у Палаті представників щодо угоди з України", – зазначає видання. За словами лідера CDA, домовленості з ЄС "нічого не змінюють по суті" і не є юридично зобов'язуючою позицією щодо Угоди про асоціацію між ЄС і Україною. Рютте після переговорів звинуватив лідера християнських демократів у "правовому крутійстві". 

  Як повідомляв 5.ua, 16 грудня 2016 року Уряд Нідерландів схвалив законопроект для ратифікації Угоди про асоціацію України з ЄС.

  Попередній матеріал
  Росія порушує умови Будапештського меморандуму – посол США в Україні
  Наступний матеріал
  Стало відомо, що сьогодні обговорюватимуть сторони на перемовинах у Мінську

  "Євротанго": Як Нідерланди ціною української асоціації спробували вирішити свої проблеми

  Уряд Нідерландів схвалив законопроект для ратифікації Угоди про асоціацію України з ЄС

  "Час. Підсумки дня": Віддалений безвіз і наближена асоціація, чи на яких умовах вдалося домовитися із Нідерландами

  Експерт розповів, як українці зможуть працювати в ЄС згідно з пропозиціями Нідерландів до Угоди про асоціацію