Вербну неділю святкують християни західного обряду

  Вербну, або пальмову неділю святкують сьогодні християни західного обряду. З неї - розпочинається страснИй тиждень. Урочисті відправи - правлять у Римі та Єрусалимі.

  Святкову месу уперше проводить новий папа римський - Франциск. Потому - він прочитає вірянам проповідь. Урочистості відбуваються на площі перед собором Святого Петра. Її на честь свята - перетворили на квітучий сад. Оливкові та персикові дерева - надіслали у подарунок для папи з італійської провінції АпУлія. На месу зібралися десятки тисяч вірян. Папа Франциск об`їхав площу на білому відкритому джипі, згодом - благословив пальмові та оливкові гілки, 200 тисяч з яких по завершенні урочистостей роздадуть вірянам.

  У Єрусалимі головні святкування відбуваються у Храмі Гроба Господнього. Після відправи - віряни пройдуть ходою тим шляхом, яким Ісус в`їхав до Єрусалиму понад 2 тисячі років тому на віслюку. Люди зустрічали Христа, устилаючи його шлях пальмовим листям. Уже понад тисячу років у пам`ять про цей день - влаштовують урочисту ходу.  За тиждень, католики - святкуватимуть великдень.  Попередній матеріал
  У Києві поновлюється постачання хлібу
  Наступний матеріал
  Поліція розслідує обставини смерті Бориса Березовського
  Теги:
  Loading...