Повінь у Венеції
Повінь у Венеції 5 канал

Венецію накрила найсильніша за останні пів століття повінь – постраждали навіть гондоли

Читайте по-русски
У місті оголосили надзвичайний стан

У Венеції – найсильніша повінь за останні пів століття. Щонайменше одна особа загинула від ураження струмом. Це сталося, коли чоловік намагався відкачати воду з будинку за допомогою електричної помпи. Нині рівень води сягнув 187-ми сантиметрів. Мер міста оголосив надзвичайний стан. Що наробила висока вода у місті, знає журналіст "5 каналу" Нонна Стефанова.

"Наше місто стало зоною стихійного лиха", – так заявляє мер Венеції Луїджі Бруньяро, коли повені досягли рекордного рівня – 187 сантиметрів вище норми. Це рекорд останніх 50-ти років. І лише на кілька сантиметрів менше від показника 1966-го року. Тоді він становив 194 сантиметри. У місті оголосили надзвичайний стан. Збитки будуть чималі. І щоб відшкодувати їх, потрібна поміч держави.

Повінь у Венеції
Повінь у Венеції5 канал

Місцевий транспорт – гондоли та річкові трамваї – також постраждав від повеней. Частину суден затопило. Їх дістають із води за допомогою спеціальних кранів. Численні туристи і місцеві мешканці пересуваються вулицями у високих гумових чоботах спеціальними дерев'яними настилами. Один з туристів вирішив якщо не походити, то хоча б поплавати Венецією.

Повінь у Венеції
Повінь у Венеції5 канал

Повінь затопила Базиліку Святого Марка на однойменній площі. За тисячу двісті років повінь заливає цей храм ушосте. Чотири затоплення сталося за останні два десятиліття. Під час одного з них науковці заявили, що за кожен день потопу базиліка старішає на двадцять років. Рівень води на площі Святого Марка перевищив норму на один метр.

Повінь у Венеції
Повінь у Венеції
Повінь у Венеції
Повінь у Венеції
Повінь у Венеції
Повінь у Венеції

Проєкт бар'єру для захисту Венеції від повеней розробили ще в середині 80-х. Утім, його спорудження так і не реалізували повністю. Будівництво затьмарив корупційний скандал. А захисна система досі не діє.

Нонна Стефанова, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Нові Венеції" та вирвані дерева: як негода крокує світом – фотогалерея

/
/
/

Попередній матеріал
Український армієць помер у полоні бойовиків – подробиці
Наступний матеріал
Бійка Ляшка та Геруса: прокуратура викликала "радикала" на допит