Повінь у Венеції
Повінь у Венеції 5 канал

Венецію накрила найсильніша за останні пів століття повінь – постраждали навіть гондоли

Читайте по-русски
У місті оголосили надзвичайний стан

У Венеції – найсильніша повінь за останні пів століття. Щонайменше одна особа загинула від ураження струмом. Це сталося, коли чоловік намагався відкачати воду з будинку за допомогою електричної помпи. Нині рівень води сягнув 187-ми сантиметрів. Мер міста оголосив надзвичайний стан. Що наробила висока вода у місті, знає журналіст "5 каналу" Нонна Стефанова.

"Наше місто стало зоною стихійного лиха", – так заявляє мер Венеції Луїджі Бруньяро, коли повені досягли рекордного рівня – 187 сантиметрів вище норми. Це рекорд останніх 50-ти років. І лише на кілька сантиметрів менше від показника 1966-го року. Тоді він становив 194 сантиметри. У місті оголосили надзвичайний стан. Збитки будуть чималі. І щоб відшкодувати їх, потрібна поміч держави.

Повінь у Венеції
Повінь у Венеції5 канал

Місцевий транспорт – гондоли та річкові трамваї – також постраждав від повеней. Частину суден затопило. Їх дістають із води за допомогою спеціальних кранів. Численні туристи і місцеві мешканці пересуваються вулицями у високих гумових чоботах спеціальними дерев'яними настилами. Один з туристів вирішив якщо не походити, то хоча б поплавати Венецією.

Повінь у Венеції
Повінь у Венеції5 канал

Повінь затопила Базиліку Святого Марка на однойменній площі. За тисячу двісті років повінь заливає цей храм ушосте. Чотири затоплення сталося за останні два десятиліття. Під час одного з них науковці заявили, що за кожен день потопу базиліка старішає на двадцять років. Рівень води на площі Святого Марка перевищив норму на один метр.

Проєкт бар'єру для захисту Венеції від повеней розробили ще в середині 80-х. Утім, його спорудження так і не реалізували повністю. Будівництво затьмарив корупційний скандал. А захисна система досі не діє.

Нонна Стефанова, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Нові Венеції" та вирвані дерева: як негода крокує світом – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Український армієць помер у полоні бойовиків – подробиці
Наступний матеріал
Бійка Ляшка та Геруса: прокуратура викликала "радикала" на допит
Loading...