Венесуела прощається з президентом [відео]

  Венесуела прощається з президентом. Лідер держави, Уго Чавес - помер. Причиною стали - ускладнення після чергової онко-операції. Чавесу було 58 років. 14 із них - він очолював латиноамериканську націю. Поховають команданте - у п`ятницю. А вже за місяць - обиратимуть його наступника. У Венесуелі оголосили семиденну жалобу.

  Звістка про смерть Уго Чавеса - венесуельців приголомшила. Тисячі людей вийшли на вулиці Каракаса  висловити свою скорботу, підтримати один одного, і сказати, або й написати на мокрому цементі слова співчуття. Боротьба команданте з онкозахворюванням тривала майже два роки, він переніс кілька складних операцій, від грудня - не з`являвся на публіці. Лише напередодні влада повідомила про чергове погіршення його стану. Попри усе це - мешканці країни до останнього сподівалися - Уго от-от одужає і повернеться до роботи.

  Перший венесуелець: "Ми зараз усі, як одна родина. Незнайомі люди на вулицях - обіймаються і плачуть одне у одного на плечі, бо наш лідер - помер".

  Другий венесуелець: "Чавес вічно житиме у наших серцях. А це допоможе нашому народові об`єднатися".

  Третій венесуелець: "Команданте показав нам шлях, і навіть після його смерті ми будемо дотримуватися його. Чавес дав нам сили і розуміння, що навіть у найтяжчі моменти не можна зупинятися, а слід рухатися уперед".

  Західні ЗМІ називали Чавеса диктатором за придушення опозиції і жорстку антиамериканську риторику. Попри це, у Венесуелі Уго мав мільйони прихильників. Когось заворожувала історія хлопця з бідної родини, що піднявся до верхівки влади. Інших - приваблювали численні соціальні програми, запроваджені Чавесом. А третіх - підкупала харизма Уго. Лише торік Чавеса вчергове переобрали президентом. Втім, через проблеми зі здоров`ям, його інавгурація так і не відбулася. Новго лідера - оберуть вже за місяць.

  Діосдадо Кабелло, голова національної асамблеї Венесуели: "Ми любили Уго Чавеса усім серцем і ніколи не думали, що така сильна людина, як він, може стати жертвою хвороби. Він боровся, до останнього, як справжній воїн. На жаль, у цій боротьбі він не переміг".

  Еліас Хауа, міністр закордонних справ Венесуели: "У своїй останній публічній промові президент Чавес чітко дав нам зрозуміти, на що він сподівається у разі, якщо більше не зможе очолювати державу.Він хотів, щоби ми виконали норми державної Конституції. А отже, повноваження глави держави переходять до віце президента Мадуро, а за тридцять днів - відбудуться президентські вибори".

  У світі смерть Уго Чавеса викликала таку ж неоднозначну реакцію, як його дії та слова  за життя. Союзники - виражають співчуття венесуельцям. Як-от Куба, де з нагоди смерти Уго оголосили триденниу жалобу. А політичні супротивники - насамперед США - сподіваються, що відтепер їхні відносини з Каракасом значно поліпшаться.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  В Одесі руйнується будинок з атлантами [відео]
  Наступний матеріал
  Суд над неповнолітнім учасником зґвалтування розпочався в Індії
  Теги:
  Loading...