В Одесі руйнується будинок з атлантами [відео]

  Легендарний символ Одеси - будинок з атлантами - руйнується щогодини. З його даху та стін летять шматки штукатурки. У чиновників відповідь одна - грошей на реставрацію архітектурної пам`ятки немає.

  Марсель Ібрагімович мешкає у будинку з атлантами та на власні очі бачить, як поступово руйнується перлина одеської архітектури.

  Марсель Ібрагімович, мешканець Будинку з атлантами: "Именно 5-й этаж влияет на состояние всего дома. Там падуга, она оторвалась, на сантиметров 10-15 уже оторвана, туда затекает вода, и вся эта стена мокнет, и из-за этого лепка – огромные головы упали по 100-150 килограмм в этом году".

  Востаннє споруду реставрували після Другої Світової війни. Потім, на початку сімдесятих минулого століття, зробили капітальний ремонт. З тих пір комунальні служби сюди не навідувались.

  Наталя Олександрівна, мешканка Будинку з атлантами: "Вот здесь вы видите все такое страшное- облетают куски штукатурки вместе с цементом (склейка) парадные тоже в очень плохом состоянии, потому что ремонт там не делался, делали сами жильцы, потом вот отваливалось такими пластами и крыши текли".
   
  Тим часом будівля є візитівкою Одеси, її часто зображають на листівках.

  Анатолій Горбатюк, член президії Всесвітнього клубу одеситів: "Нужно было просто сразу внимательно посмотреть на этот памятник, на котором изображен земной шар, глобус, мы являемся Всемирным клубом одесситов, если вы видели нашу замечательную доску связей, у нас связи со всем миром".

  Щоб відремонтувати будинок треба щонайменше 2 мільйони гривень - порахували чиновники. Але, кажуть, таких коштів місто не має.

  Андрій Шелюгін, начальник управління охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міськради: "Подписано решение горисполкома о ремонтно-реставрационных работах, изготовлена научно-проектная документация, на сегодняшний день научно-проектная документация прошла все экспертизы, то есть мы, в принципе, по поступлению денег на эти цели готовы приступить к его ремонту".

  Тим часом одеська влада планує подати документи на внесення історичного центру міста у список всесвітньої культурної спадщини Юнеско. Будинок з атлантами розташований якраз у центрі.

  Олена Мілова, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Від потужного снігопаду потерпають США
  Наступний матеріал
  Венесуела прощається з президентом [відео]
  Теги:
  Loading...