Венесуела підтримала незалежність Південної Осетії та Абхазії

  Сьогодні крок Кремля, щодо визнання незалежності Абхазії та Південної Осетії підтримала Венесуела - друга після Білорусі. З офіційною заявою виступив президент Уго Чавес. Тим часом лише двоє представників грузинського дипкорпусу залишаються відсьогодні у Росії - консул і віце-консул. Дипломатичні стосунки обидві країни розірвали після визнання Росією незалежності двох бунтівних грузинських територій. А президент Грузії Михайло Саакашвілі продовжує інспектувати грузинські міста, постраждалі під час конфлікту, і чекає на допомогу світової спільноти.
  Особисто оцінити масштаб руйнувань - саме для цього президент Саакашвілі прибув у портове місто Поті. Глава держави зустрівся з представниками міської влади, і не оминув увагою місцевих мешканців.  Порт Поті - один з головних стратегічних об`єктів Грузії. Щодня тут приймають до ста тисяч барелів азербайджанської нафти. Поті - одне з тих грузинських міст, звідки Росія відмовляється виводити своїх вояків. Військові патрулюють порт, що обурює офіційний Тбілісі.

  Михайло Саакашвілі, президент Грузії: "Росії не вистачить сили протистояти цивілізованому світові - ані на Заході, ані на Сході. Російська влада вважає, що чинитиме зло, а Захід лише трохи її покритикує, і все забудеться. Але ніхто нічого не забуде. На даний час Росія ізольована - як ніколи раніше. А Грузія має таку підтримку, якої ніколи не мала перед цим".

  Утім, навіть ситуація з виведенням російських військ із Грузії, посунулась на другий план, коли Москва у односторонньому порядку визнала незалежність Абхазії та Південної Осетії. Більшість розвинутих держав світу висловили свій жаль, осуд або ж категоричне несприйняття цього кроку Росії - обурені зокрема США, Японія, майже усі країни Євросоюзу та НАТО. Кілька держав посіли вичікувальну позицію - Казахстан, Узбекистан, Північна Корея, Молдова. Втім, є і відверті прихильники дій Кремля. У суботу до позитивних відгуків Білорусі приєдналася і Венесуела.

  Уго Чавес, президент Венесуели: "Грузія вчинила акт агресії проти Південної Осетії. А позиція Росії - достойна поваги. Це анти-імперіалістична позиція. Венесуела - з Росією, ми підтримуєм дії Кремля. Ми зробили б так само, якби хтось напав на нас. Росія має рацію - вона захищає свої інтереси".

  Грузія повністю розірвала дипломатичні відносини з Росією. Міністерства закордонних справ обох країн будуть спілкуватися лише на території третіх держав. А в Грузії і Росії залишаться лише консули і віце-консули країн. Одночасно Тбілісі вийшов з усіх угод у рамках СНД щодо миротворчих операцій у зонах конфлікту.

  Нонна Стефанова, 5 канал
  Попередній матеріал
  Тимошенко закликала Партію регіонів підтримати Закон "Про престижність шахтарської праці"
  Наступний матеріал
  Унікальна археологічна знахідка на Полтавщині
  Теги:
  Loading...