Велика Британія вразить світ не лише масштабністю спортивних об`єктів, а й їхньою екологічністю

  На проведення Олімпійських ігор 2022 року - претендує Україна. Подати відповідну заявку - планує вже за два роки. Про це повідомив віце-прем`єр-міністр Борис Колесніков після того, як з українськими чиновниками відвідав Олімпійське містечко у Лондоні. Столиця Великої Британії прийматиме ігри наприкінці липня. За золоті, срібні та бронзові медалі змагатимуться понад 14 тисяч спортсменів у 26-ти олімпійських та 20-ти паралімпійських видах спорту.

  У автобусі через скло українські чиновники та журналісти розглядають ландшафти майбутнього Олімпійського містечка. Бiля мікрофона – Чарльз Мор, менеджер Олімпійського містечка. Він переконаний: будiвництво - закiнчать вчасно. Велика Британія вразить світ не лише масштабністю спортивних об`єктів, а й їхньою екологічністю.

  Чарльз Мор, менеджер Олімпійського містечка-2012: "Велику увагу ми приділили енергоощадним технологіям. Наприклад, на даху гандбольної арени розмістили 88 світлових труб. Вони пропускатимуть сонячне світло на майданчик. Таким чином, ми майже не використовуватимемо електроенергію".

  Та й цим список екологічних новацій не обмежиться. Дощову воду, наприклад, тут використовуватимуть для вбиралень. А вболівальників пересадять на двоколісний транспорт. Тому замість сотень нових паркінгів у Лондоні, зводять кілометри велосипедних доріжок. Щодо самих спортивних арен – тут продумали не лише, якими вони мають бути, а й як їх використовуватимуть після Олімпіади.

  Марія Коренюк, "5 канал": "Олімпійський стадіон у Лондоні називають ще стадіоном-конструктором. Це тому, що дві третини його місць можна з легкістю розібрати у будь-який момент. Це і планують зробити по завершенню ігор".

  Замість вісімдесяти тисяч уболівальників арена в подальшому зможе розмістити лише 25 тисяч. Зменшать і палац водних видів спорту. А баскетбольний майданчик взагалі розберуть.

  Чарльз Мор, менеджер Олімпійського містечка-2012: "Ми не потребуємо такої кількості величезних спортмайданчиків у столиці. Тож наша ідея – розібрати зайве та створити з цього матеріалу стадіон чи басейн в іншому регіоні Великої Британії".

  Інші об`єкти трансформують у ділові та торгові центри. Таким чином найбідніший район Лондона, Стратфорд, у якому і розмістилося Олімпійське містечко,  планують згодом перетворити на перспективний. Із ландшафтними парками та ресторанами на даху ось цієї новозбудованої вежі, що заввишки на 10 метрів перевершує Статую Свободи у США. Житлові номери, в яких під час Олімпіади мешкатимуть 17 тисяч спортсменів та організаторів, після ігор частково продадуть та роздадуть – багатодітним і біженцям.

  Борис Колесніков, міністр, Віце-прем’єр-міністр-міністр інфраструктури України:
  "Нам до западной инфраструктуры еще очень далеко".

  Проте вітчизняні чиновники вже собi подумали – а чи не провести згодом Олімпіаду і в Україні. Вже готові подати заявку на проведення ігор у Львові. У 2022-му.

  Борис Колесніков, міністр, Віце-прем’єр-міністр-міністр інфраструктури України: "Во-первых, здесь есть время. Не нужно тушить пожар бензином, как произошло с Евро-2012. Нужно сделать хорошое железнодорожное сообщение пригородных городов с основными объектами в Карпатах….аэропорт готов –все остальное".

  Лондонці пообіцяли допомогти та вiдправити в Україну своїх фахiвців. Щоправда, вже по завершенню власної Олімпіади. До команди «на старт-увага-руш» Велика Британія відраховує кожну секунду.

  З Лондона, Марія Коренюк, Дмитро Демішев, "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Великій Британії готуються до церемонії нагородження премії "Дизайн року"
  Наступний матеріал
  Снігопади вирують у Японії
  Теги: