У Великій Британії готуються до церемонії нагородження премії "Дизайн року"

  У Великій Британії готуються до церемонії нагородження премії "Дизайн року". Серед цьогорічних номінантів - весільна сукня Кейт Міддлтон, новий Боїнг та велодром у Лондоні.

  До відкриття Олімпіади у Лондоні залишилося трохи менше півроку, а творці олімпійського факела вже почали готуватися до здобуття першого золота. Головний приз премії  "Дизайн року" - сподівається виграти скульптор Едвард Барбер. Саме його смолоскип серед тисяч інших - обрала комісія для олімпійської естафети. Позолочена скульптура має 8 тисяч прорізів - стільки ж людей пронесуть Олімпійський вогонь естафетою до Лондона.

  Едвард Барбер, дизайнер факела: "Наш факел побачить весь світ, тому ми прагнули надати йому надзвичайного вигляду. І маю сказати, результат нас потішив".

  Серед інших претендентів на найкращий дизайн року - новий Боїнг-787 "Дрімлайнер", а також весільна сукня герцогині Кембриджської Кетрін Міддлтон. Убрання для її вінчання з принцом Вільямом надало Кейт статусу ікони моди. Сукню пошила дизайнер марки "Александер Маккуїн" Сара Бертон. Є серед номінантів на приз - і більші твори, зокрема, архітектурні споруди. Великі шанси на здобуття головної премії експерти віддають новому лондонському велодрому. Його будували спеціально до Олімпіади і завершили торік. Незвичний дах споруди дозволяє провітрювати приміщення без допомоги кондиціонерів.

  Ріа Хоуторн, куратор музею дизайну: "Авторів велодрому надихнула легкість та швидкість велосипедів. Вони хотіли передати це відчуття й в архітектурі. Дах споруди має два віражі, що є незвичним".

  Усього премія "Дизайну року" має сім категорій: у моді, меблях, графіці, транспорті, архітектурі, цифрових технологіях та продуктах. Її переможців визначать 24 квітня у Лондоні.

  Мирослава Пеца, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Збірна України з футзалу ледь не розбилася у Хорватії
  Наступний матеріал
  Велика Британія вразить світ не лише масштабністю спортивних об`єктів, а й їхньою екологічністю
  Теги: