Велика Британія: Тривають перемови щодо створення коаліції

  Британські лейбористи завершили перший раунд перемов щодо створення урядової коаліції з ліберальними демократами.

  Обидві сторони назвали діалог "позитивним та конструктивним" і домовилися продовжити його сьогодні. Перемови щодо утворення більшості почалися після того, як лідер лейбористів і чинний прем`єр Гордон Браун заявив, що готовий піти з посади лідера партії. Він взяв на себе відповідальність за програш на виборах і закликав однопартійців провести дочасні вибори нового глави партії. Фаворитом у перегонах за цю посаду британські політологи називають чинного главу МЗС Девіда МІлібенда.

  Гордон Браун: "Наш парламент зараз у підвішеному стані через те, що жодна з партій і жоден з лідерів не змогли отримати повну підтримку країни. Як лідер лейбористської партії, я сприймаю такий результат як особисту оцінку. Тому  маю намір звернутися до моїх колег з проханням почати процес виборів нового лідера. Я не братиму участі у цих перегонах".

  Нік Клеґґ: "У нас великий прогрес з консерваторами, однак ми ще не досягли цілковитої згоди щодо партнерства. І саме тому, зогляду на нагальну потребу вирішити проблему, що склалася після виборів, ми вважаємо правильним почати переговори з лейбористами на такій самій основі, як і з Консервативною партією. Звичано, що ми продовжимо наших дискусії і з консерваторами".

  Попередній матеріал
  В Україні можуть заборонити пропаганду сталінізму
  Наступний матеріал
  Іспанія закрила щонайменше 7 аеропортів
  Теги: