В Україні можуть заборонити пропаганду сталінізму

  Встановлене в Запоріжжі погруддя Сталіну - стало поштовхом до заборони сталінізму в Україні. Депутат-бютівець Степан Курпіль зареєстрував відповідний законопроект. В ньому йдеть не лише про заборону пропаганди сталінізму, а й покарання для тих, хто її ігноруватиме.

  Одразу за встановленням погруддя Сталіну в Запоріжжі, парламенту запропонували заборонити пропаганду сталінізму в Україні. Відповідний законопроект зареєстрував бютівець Степан Курпіль.

  Депутатат наголошує - пропаганда сталінізму – це пропаганда вбивці народів, пропаганда терору і людиноненависництва. Як підкреслюється у пояснювальній записці до законопроекту, у 30-50-ті роки XX століття за політичним звинуваченням було засуджено майже 4 мільйони осіб, майже мільйон розстріляно. Такі дані Центрального архіву Міністерства державної безпеки СРСР. За іншими даними, з політичних міркувань було засуджено понад 6 мільйонів «ворогів народу».

  Зважаючи на злочини сталінської епохи, бютівець пропонує не лише заборонити на території України пропаганду сталінізму. Але й публічно карати тих, хто цю заборону ігноруватиме. Штрафом від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративним арештом на строк до п`ятнадцяти діб.

  Попередній матеріал
  Нову зброю проти нафтової плями застосувало Міноборони США
  Наступний матеріал
  Велика Британія: Тривають перемови щодо створення коаліції
  Теги: