Велика Британія не хоче бачити на своїй території Сноудена [відео]

  Велика Британія не хоче бачити на своїй території Едварда Сноудена, який передав пресі інформацію про дії американської розвідки. Водночас Гонконгські правозахисники вже виступили у його захист та збираються звернутися до американського уряду.

  Заборонити Едварду Сноудену посадку на авіарейси до Британії вимагає від перевізників британське МВС. Зокрема, у листі авіакомпаніям є фото Едварда Сноудена та його паспортні дані. Якщо компанія не виконає вказівку - то понесе усі витрати із затримки та депортації цього громадянина. Загалом сума може сягнути двох тисяч фунтів. Востаннє Едварда Сноудена бачили у Гонконгу. Туди він переїхав незадовго до публікації свого інтерв’ю. Гонконгські правозахисники вже встали на захист екс-співробітника ЦРУ та збираються писати відкритого листа Бараку Обамі.

  Клаудіа Мо, правозахисниця: "Перш ніж американці зроблять щось із Едвардом Сноуденом, ми вирішили написати листа Бараку Обамі та закликати його не переслідувати цю людину".

  Водночас офіційний Китай уже заявив, що на підставі інтерв’ю Сноудена, можна вважати країну - жертвою хакерських атак з боку американської розвідки. Зокрема, у середу Сноуден заявив, що уряд США упродовж кількох років отримував інформацію з комп’ютерів Китаю та Гонконгу. Відтак міністерство закордонних справ країни закликало міжнародну спільноту до співпраці над розв`язанням проблеми.

  Хуа Чунінг, речниця міністерства закордонних справ Китаю: Останні події засвідчили, що Китай є однією з жертв хакінгу та, що міжнародній спільноті вже час запровадити міжнародні норми з цього питання".

  Нагадаємо, 29-річний Едвард Сноуден передав виданню Гардіан інформацію про програми розвідки США, які збирають великі обсяги повімлень про клієнтів великих мобільних мереж та інтернет-компаній. Влада країни згодом визнала їхнє існування, утім зазначила, що збір контролюється конгресом та судами.  Вчинок Сноудена розділив американське суспільство - одні вважають його героєм - інші - зрадником.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Фестиваль вогню стартує сьогодні у Києві
  Наступний матеріал
  Компанія WebMoney запевняє висунуті звинувачення на їх адресу абсурдні [відео]
  Теги: