Вона передбачає запроваждення незалежної системи оцінювання роботи викладачів у країні. Реформу ініціював президент, а у лютому уряд ухвалив новий закон про освіту, який надає автономії навчальним закладам і запроваджує правила прийому на роботу вчителів. А раніше викладацьку посаду в Мексиці можна було отримати у спадок чи купити. Проти реформи - виступає потужна Національна профспілка освітян, чию голову наприкінці лютого арештували за звинуваченнями у розтраті державних коштів. Мексика вкладає в освіту понад 20 відсотків бюджетних коштів, однак за рівнем успішності студентів у світі - пасе задніх .
Хосе Перес Ернандес, протестувальник: "На наш погляд, це аж ніяк не освітня реформа. Ми не помітили, щоби вона фокусувалася на зміні викладання чи системи оцінювань".
Енріке Пенья Ньєто, президент Мексики: "Освітня реформа характеризуватиме поступ Мексики у наступні десятиріччя. Влада республіки не дозволить затримок у її запровадженні. Тиск на нас не має поставити під ризик навчання майбутніх поколінь".