Вчорашня серія терактів у Іраку забрала життя 95 осіб

  "Кривавим понеділком" назвали учорашню добу іракські ЗМІ. За день в країні внаслідок низки терактів загинули 95 людей. Поранень зазнали понад дві сотні.

  Напади сталися переважно у районах, заселених шиїтами. Лише у столиці, Багдаді, у людних місцях пролунали десять вибухів. Ще дві бомби розірвалися у Басрі, на півдні країни. А у місті Балад, на північ від столиці, зловмисники підірвали автобус з іранськими прочанами. Відповідальність за напади не взяв на себе ніхто. Втім, правоохоронці підозрюють радикальні сунітські угруповання, близькі до Аль-Каїди. Міжконфесійні сутички загострилися в Іраку після виведення американських військ у грудні 2011-го. Цьогорічний квітень став найкривавішим за два роки. За підрахунками ООН, за чотири тижні в країні загинули 700 людей.

  Мохаммед Алі, постраждалий: "Ми - звичайні робітники. Саме зібралися біля ятки з харчами, щоби пообідати... І тут раптом пролунав вибух. Навколо стало темно від куряви, у нас полетіли металеві уламки. Мені серйозно поранило ноги. Що сталося з колегами - не знаю".

  Нурі Аль Малікі, прем`єр-міністр Іраку: "На засіданні кабміну ми обговорили останні теракти, які забрали життя багатьох невиних людей. Напади бойовиків почастішали. Це нагадує 2007 рік, коли у нашій країні був справжній пік тероризму. Ми гадаємо, що нинішня ситуація склалася через міжконфесійні непорозуміння, які призвели до нестабільності у Іраку".

  Попередній матеріал
  У Львові триває сьомий Дитячий фестиваль [відео]
  Наступний матеріал
  Вирок отруювачам російських туристів у Туреччині - 90 років тюрми
  Теги:
  Loading...