Ватикан уперше канонізував корінну індіанку [відео]

  Початок "Року Віри" проголосив Папа Римський Бенедикт XVI. У рамках події церква канонізувала сімох людей, серед яких була і представниця корінного населення Америки.

  Уперше до лику святих Ватикан зарахував корінну індіанку. Катері Текаквіта - належала до могавків, утім була змушена залишити плем’я через релігійні погляди. Цій жінці приписують багато чудес, зокрема зцілення смертельно хворого хлопчика. За словами церковників, дива індіанки ретельно рахували вже після її смерті у сімнадцятому столітті. Тоді багато вірян ввжали її святою.

  Йоландра Тоя, представниця племені апачів: "Гадаю, це було чудово. Я дуже рада, що побачила Папу Римського та велику кількість корінних американців".

  Джекі Фредерік, представниця племені Чіппева: "Ми дуже довго чекали на цей момент. Для нас велика честь бути тут на церемонії".

  Щонайменше вісімдесят тисяч прочан з усього світу зібралися на церемонію канонізації на площі Святого Петра у Римі. Під оплески людей Бенедикт Шістнадцятий урочисто зачитав імена новообраних святих на латині. Серед канонізованих були - єзуїт-місіонер, який загинули від рук повстанців, черниця, яка доглядала за хворими на проказу, німецька мирянка, італійських священик, іспанська монахиня та філіппінський семінарист, убитий на острові Гуам.

  Марлінда Тан, мешканка Філіппін: "Він помер у віці сімнадцяти років. Загинув за віру, і, гадаю, є чудовим прикладом для молоді, особливо з Філіппін".

  За канонами католицької церкви - святими вважаються християни, які врятовані для вічного життя з Богом. Вони вважаються прикладом християнського життя та є заступниками перед Господом. Для зарахування до лику святих необхідно щонайменше два зафіксованих церквою дива. Це може бути або заступництво або випадок зцілення, яке не можна пояснити з погляду медицини.

  Попередній матеріал
  Сина Муаммара Каддафі Хаміса вбили в Бені-Валіді
  Наступний матеріал
  В Івано-Франківську відкрили пам`ятник Євгену Коновальцю [відео]
  Теги: