Ватикан прийняв відставку єпископа, який зізнався у педофілії

  Ватикан прийняв відставку бельгійського єпископа Роже Вангелуве, який зізнався у педофілії. Священник повідомив, що 25 років тому мав сексуальні стосунки із неповнолітнім. Це вже не перша відставка церковного ієрарха з подібної причини. Торік - через педофілію - зі служби пішов норвезький єпископ. Ще кількох єпископів - у інших країнах - звинувачують у приховуванні злочинів, вчинених підлеглими.

  Роже Вангелуве був одним із найшанованіших отців церкви у Бельгії. Він був єпископом міста Брюгге упродовж чверті століття, мав бездоганну репутацію. Тож зізнання, зачитане його колегами на прес-конференції, шокувало паству:

  Петер Россель, речник парафії Брюгге: "Я зачитую прохання єпископа про відставку: .. Я - Роже Вангелуве - мав стосунки із молодою людиною з мого близького оточення. В останні роки я неодноразово вибачався як перед ним, так і перед його родиною.. Я глибоко шкодую про скоєне".


  Зізнання єпископа долучило Бельгію до гучного скандалу, що вирує у лавах католицької церкви по всьому світу. Від початку року свідчення дали десятки жертв педофілії - в Європі та Сполучених Штатах. Один із потерпілих навіть позивається до Ватикану - вимагаючи, щоби той відкрив імена усіх священників-злочинців. Донедавна більшість подібних справ залишалися у межах Церкви. Лише зараз під тиском керівництва і громадської думки святі отці зізнаються у скоєному.

  Андре Йозеф Леонард, архієпископ Бельгії: "Ми усвідомлюємо, що це зізнання спровокує кризу віри для багатьох. Однак сподіваємося, що мудрість переможе і країна не зневажатиме УСІХ священників".

  Із усих сил ієрархи відмежовують злочини окремих священників від церкви в цілому. Бельгійці стверджують, що про гріх єпископа Вангелуве не знав ніхто. У Ватикані - відкидають звинувачення проти брата Папи Римського. Георг Ратцингер - колишній учитель співочої школи в Німеччині - нібито бив своїх учнів та покривав колег.

  Попередній матеріал
  Капітуляцією назвав В. Ющенко домовленості Януковича-Медведєва
  Наступний матеріал
  Питання про демаракацію україно-російського кордону можуть вирішити у травні
  Теги: