Google

Вашингтон хоче завадити Анкарі в купівлі російських ракет

  Читайте по-русски
  Угода по ЗРК С-400 може в майбутньому призвести до ще більшої кризи у відносинах Туреччини і США

  США хочуть перешкодити реалізації угоди Анкари по ЗРК С-400, позаяк потенціал Туреччини в майбутньому може перешкодити діяльності Вашингтона в регіоні. Про таке повідомив експерт з безпеки Фонду політичних, економічних і соціальних досліджень Туреччини (SETA) Мурат Аслан, інформує Defense Express із посиланням на Anadolu.

  За його словами, заяви про те, що Туреччина повинна вийти з НАТО після закупівлі ЗРК С-400, є необгрунтованими. "Туреччина – член НАТО. У зв'язку з цим некоректно відокремлювати Туреччину від НАТО", – сказав Аслан.

  Також експерт зазначив, що, причини, за якими США не зацікавлені в придбанні Туреччиною ЗРК С-400, не можна назвати технічними. Це принципова позиція оборонної промисловості США. Він нагадав, що США після "холодної війни" почали продавати зброю в країни східного блоку, які в той час були цільовим ринком Радянського Союзу.

  США і зараз не хочуть, щоб в арсеналі цих країн була російська зброя, оскільки це негативно позначиться на доходах американського оборонпрому, сказав співробітник SETA.

  "США стурбовані тим, що закупівля Туреччиною російських ЗРК С-400 надихне на це інші країни НАТО. А головним страхом США є втрата контролю над своїми союзниками. Це говорить про те, що ЗРК С-400 є проблемою для США на державному рівні", – додав експерт.

  Експерт SETA в сфері оборонної промисловості Арда Мевлютоглу вважає, що угода по ЗРК С-400 може в майбутньому призвести до ще більшої кризи у відносинах Туреччини і США.

  Нагадаємо, раніше Вашингтон погрожував виключити Анкару з програми постачання винищувачів F-35 і ввести санкції проти Туреччини, якщо та не розірве угоду щодо придбання в РФ зенітних ракетних систем.

   

  Попередній матеріал
  Канцлеру Австрії оголосили вотум недовіри
  Наступний матеріал
  Рішення трибуналу ООН не дозволить зняти санкції з Росії – ЗМІ
  Loading...

  Армійці провели успішні випробовування нового ракетного комплексу "Нептун": як це було – відео

  Вдалося з третьої спроби: SpaceX запустила ракету з 60 супутниками для глобального інтернету

  Військові успішно випробували ракети "Вільха-М" і "Вільха-Р" – подробиці

  США пригрозили Туреччині санкціями через купівлю російських ракет – ЗМІ

  Уперше в історії: "Південмаш" виготовив 3-й ступінь ракети носія середнього класу без участі інших підприємств

  В Україні анонсували нові випробування ракет "Вільха" – подробиці