Фото ridus.ru

Ван Ромпей: санкції проти Росії не спрацьовують одразу, потрібен час

  У Європейського Союзу немає багато засобів, щоб змусити Росію змінити свою політику щодо України, але її можна спонукати, щоб сісти за стіл переговорів.


  Про це заявив голова Європейської ради Герман Ван Ромпей, виступаючи у Нью-Йорку в Прінстонгському університеті, передає “Радіо Свобода”.

  “У нас немає намірів відповісти воєнними засобами, тож санкції – це для нас той інструмент, яким можливо примусити їх сісти за стіл переговорів та вести серйозну розмову”, – зазначив європейський чиновник, додаючи, що “санкції не спрацьовують одразу і вимагають деякого часу”.

  Між тим, ван Ромпей переконаний, що санкції, запроваджені Євросоюзом, “дуже очевидно б’ють по російській економіці і деяка позитивна еволюція в ситуації за останні тижні – це також наслідок режиму санкцій”.

  Голова Європейської ради також зазначив, що для ЄС надзвичайно важливим є, щоб у України були хороші стосунки з Москвою, оскільки “навіть при тісних зв’язках із ЄС українці будуть мати якісь особливі стосунки із Росією”.

  Говорячи про нинішню агресивну політику Росії, ван Ромпей зауважив, що в Євросоюзі не розуміють, чому росіяни “продовжують мріяти про минуле, про колишній Радянський Союз, тим часом, як для прикладу вартувало б брати такі світові потужності, як Великобританію, Францію чи Німеччину”.

  “Росіяни перегорнули сторінку Євросоюзу, який є ознакою того, що минуле закінчилося і розпочалася нова глава історії”, – вважає голова Європейської ради.
  Попередній матеріал
  Льовочкін іде в депутати
  Наступний матеріал
  Під Кабміном мітингували пацієнти, залежні від державних закупівель ліків
  Теги:
  Loading...