5.ua

Під Кабміном мітингували пацієнти, залежні від державних закупівель ліків

  Пікет під Кабміном влаштували пацієнти, які отримують ліки за рахунок держбюджету. Від уряду вимагають якнайшвидшого проведення тендерів із закупівлі препаратів за бюджетними програмами лікування.


  Із собою до будівлі уряду хворі принесли кілька десятків пар взуття – дитячого та дорослого, щоби нагадати міністрам про те, що найближчим часом тисячі пацієнти можуть залишитися без терапії. За словами волонтерів, Міністерство охорони здоров'я не провело 80% тендерів на закупівлю медикаментів, тож пацієнти вирішили звернутися до прем'єр-міністра з проханням взяти під особистий контроль це питання.

  Голова благодійного фонду "Пацієнти України" Дмитро Шерембей пояснив: "Ми хочемо, щоби прем’єр-міністр персонально взяв управління поставками і закупками медикаментів до України і персонально наступного місяця сказав усім хворим людям в цій країні – забезпечить він їх лікуванням чи ні".

  Щороку близько 16 мільйонів українців потребують лікування за держпрограмами таких захворювань, як гепатит, туберкульоз, СНІД, онкологія тощо.

  Напередодні заступник міністра охорони здоров'я Руслан Салютін оприлюднив дані, за якими Міністерство охорони здоров'я здійснило державні закупівлі лікарських засобів на суму 450 млн. грн., що становить близько 22,5% запланованого обсягу. 

  Попередній матеріал
  Ван Ромпей: санкції проти Росії не спрацьовують одразу, потрібен час
  Наступний матеріал
  Порошенко дозволив переводити дачні й садові будинки у житлові
  Теги:
  Loading...