В Європі криза вдарила і по Різдву

  Фінансова криза у Греції та Іспанії - вдарила по Різдву. Цьогоріч - мешканці цих країн - економлять на усьому. До столу - купують дешеві харчі, а подарунки - шукають переважно на розпродажах. За три дні до Різдва - каси крамниць майже порожні.

  Скромне Різдво зустрінуть цьогоріч європейці у більшості країн регіону. Греки, що найбільш потерпають від фінансовою кризи, затягують па ски навіть на свята. Через жорсткі економічні реформи, що урізали зарплати та пенсії - люди не можуть відсвяткувати Різдво з розмахом.

  Міхаліс Папаянідіс, власник крамниці в Афінах (Греція): "У нас немає грошей. До того ж у переддень різдвяних свят країна потопає у протестах. Через страйк транспортників люди не можуть дістатися до роботи. А у крамницях купують лише найнеобхідніше".

  Італійці, які традиційно накривають пишні столи з вишуканими стравами і дорогими винами - цьогоріч не хизуватимуться наїдками. Купують дешевші харчі і заздалегідь, побоюючись стрибків цін перед святами.

  Енцо Францечіні (Італія), продавець риби: "Цьогоріч купують дешеві морепродукти - як от кальмари і креветки. Раніше у нас розліталися морські окуні і омари, бо люди могли їх собі дозволити".

  Алессандра Россі, домогосподарка (Італія): "Ми постійно економимо вже не перший рік. А зараз - і поготів. Ціни підскочили, тому я купую дешевші харчі і намагаюся приготувати з них щось смачне сама... Користуюся старими традиційними рецептами."

  Економлять на свята  і в Іспанії. Але тільки не на лотереях. Уся країна - у рекламних різдвяних джекпотах. Біля кас вишикуються довжелезні черги.

  Ізраель Менедес (Іспанія), іммігрант з Еквадору: "Я сподіваюся, що мені пощастить цього року. Дуже хочу виграти і покращити життя своєї родини. Після  Різдва криза піде на спад - я у це щиро вірю".

  Попри економію європейці не надто сумують через фінансові проблеми. Головне, кажуть - у цей день зібратися всією родиною. Але ці наміри може зіпсувати погода. Через снігопади у більшості країн паралізований рух транспорту, залізниці і повітряне сполучення.

  Ганна Ільїних, "5 канал".

  Попередній матеріал
  В Німеччині собака народила 17 цуценят [відео]
  Наступний матеріал
  За місяць Чернобильську зону відкриють для туристів
  Теги: