В Єгипті почався суд над Хосні Мубараком

  Суд над екс-президентом Єгипту Хосні Мубараком розпочався у Каїрі. Колишнього чільника держави звинувачують у корупції та жорстокому придушенні лютневих заворушень.
  Чи постане Мубарак перед судом - не було відомо до останньої хвилини. Адже стан здоров`я екс-президента дуже поганий. Після відставки він перебував у лікарні в Шарм-ель-Шейху. Утім, влада вирішила виконати вимогу протестувальників і провести публічний процес. Суд вестиме суддя Ахмед Ріфаат. Інтереси екс-президента представляє команда з 50 юристів.

  Менше ніж рік тому Хосні Мубарак був одним з найвпливовіших людей у світі. Сьогодні колишнього президента доставили у приміщення поліцейської академії, де відбуваються слухання, на медичному гелікоптері. Зала суду вміщає 600 осіб, а будівлю охороняє понад тисяча військових. 83-річного Мубарака ввезли до зали на каталці.

  Сьогодні Каїр - під пильним контролем правоохоронців. Утім, навіть посилені патрулі не завадили прибічникам і противникам екс-президента влаштувати бійку перед будівлею, в якій відбувається суд. Опоненти кидали каміння та пляшки. Захисники Мубарака вважають, що він заслуговує на повагу.

  Айман Багат, прибічник Мубарака: "Ми тут, щоби виступити проти приниження президента. Він служив Єгипту понад 30 років. Мубарака поважав увесь світ, зокрема - Ізраїль і Сполучені Штати".

  Його противники прагнуть помсти за тих, хто загинув під час лютневих подій. Вони сподіваються, що суд над Мубараком стане початком демократичних змін у країні.

  Саїд Мохаммад, противник Мубарака: "Я дуже щасливий, тому що у загиблих також є права. Єгипетський народ був принижений 30 років. Це не голодна революція, а революція свободи".

  Разом із Мубараком перед судом постали його сини Аля та Гамаль, а також екс-чільник МВС Єгипту та його заступники. Усіх - звинувачують у корупції, розкраданні державних коштів і розстрілі мирних демонстрантів на площі Тахрір. У лютому під час заворушень загинули 850 людей, понад 6 тисяч - були поранені. Єгипетське телебачення транслює резонансні слухання на увесь світ. Утім, критики кажуть - Мубарак, який уже переніс серцевий напад і був у комі, може й не дожити до оголошення вироку. Після сьогоднішнього засідання екс-президента доправлять до шпиталю. У в`язничній лікарні його тримати не можуть через відсутність там реанімаційного обладнання.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  1-й у світі комерційний рейс літака на біопаливі пройшов успішно
  Наступний матеріал
  ВІЛ-позитивні судитимуться з митницею за затримання вантажу ліків на кордоні
  Теги: