ВІЛ-позитивні судитимуться з митницею за затримання вантажу ліків на кордоні

  До суду на митну службу подають ВІЛ-позитивні люди. Причина - затримка ліків для п`яти тисяч хворих на Ягодинський митниці. Недужі також звинувачують митницю у поширенні неправдивої інформації. Мовляв, держслужбовці заявляють про контрабанду і що ліки закупили за держкошти.

  Насправді, медикаменти придбані Глобальним фондом, а затримали вантаж - через технічну помилку у документах. Позов проти митниці складає понад п`ятнадцять мільйонів гривень. Саме стільки, за даними громадських організацій, коштує затриманий вантаж. Якщо препарати зіпсуються, то з вересня хворі залишаться без ліків. У митниці від звинувачень відхрещуються. Кажуть, виконують норми закону і чекають на рішення досудового слідства. Наразі вантаж доправили у спецприміщення до Луцька, щоби медикаменти не зіпсувалися. 

  Дмитро Шерембей, керівник Департаменту комунікації Всеукраїнської мережі ЛЖВ: "Я готов был на коленях у вас стоять в вашей таможне, чтобы вы отпустили этот груз. Мы готовы были предоставить все документы, все рассказать. Вы дотянули для того, чтобы передать следствию, чтоб прервалось лечение. Но самое страшное, что они же понимают, что оно прервется. И они потом придут сюда и скажут: "вы знаете, мы по закону лишили людей лечения, но очень хотели не лишить". Это что, детский сад такой? Вы знаете, что самое печальное, это не им лечиться, это не им детей своих лечить. А вот когда бы их деетй надо было лечить - вы знаете, таможенники на груз бы не смотрели".

  Віталій Зварич, начальник управління адміністрування митних платежів Державної митної служби: "Питання на сьогоднішній день до державної служби - "поверніть ліки" - ну, воно, я хочу вам сказати, воно не коректне. В чому? Тому що є, існує чітке процесуальне законодавство. Є кримінально-процесуальний кодекс, який чітко говорить про статус речових доказів, про стадії досудового слідства і так далєє".

  Нагадаємо, медикаменти для п`яти тисяч хворих на ВІЛ/СНІД митниця затримала 21 липня на Ягодинський митниці. 

  Попередній матеріал
  В Єгипті почався суд над Хосні Мубараком
  Наступний матеріал
  Найвищий готель у світі міститься на вершині хмарочоса у Гонконзі
  Теги: