arabpress.net.ua

В Єгипті оголошено ім'я нового президента

  Колишній міністр оборони Абдель Фаттах ас-Сісі офіційно оголошений переможцем президентських виборів. Про це пише


  За даними виборчої комісії, він набрав майже 97% голосів. За нього віддали голоси близько 23 млн виборців. Явка на виборах склала 47%.

  Вибори президента Єгипту відбулися 26-28 травня. Спочатку голосування повинно було пройти у два дні, проте воно було продовжено через низьку явку. Про бойкот виборів раніше оголосили прихильники поваленого президента-ісламіста Мухаммеда Мурсі.

  Єдиним суперником ас-Сісі був лідер лівоцентристів Хамдін Сабах. Ще 29 травня він визнав поразку на виборах.

  59-річний А.Ф.ас-Сісі - єгипетський воєначальник, фельдмаршал з 2014 року. Обіймав посади міністра оборони і верховного головнокомандувача ЗС Єгипту, голови Вищої ради збройних сил і заступника прем'єр-міністра.

  У 1977 році закінчив Військову академію Єгипту, також проходив військове навчання у Великобританії і США. Брав участь у війні в Перській затоці 1991 року.

  Ас-Сісі стояв на чолі перевороту, в результаті якого в липні минулого року був зміщений президент-ісламіст М.Мурсі.

  Під час передвиборної кампанії ас-Сісі стверджував, що у разі обрання його главою держави він не допустить відновлення діяльності радикального ісламістського угруповання "Брати-мусульмани". Він упевнений, що під його керівництвом ситуація в країні повністю стабілізується вже за два роки.
  Попередній матеріал
  На Донбасі знищено більше 500 терористів, ще 1,5 тисячі - поранено - ЗМІ
  Наступний матеріал
  Джемілєв отримав польську премію "Солідарність"
  Теги: