В Єгипті на більшості вулиць відновили рух транспорту

  Ситуація в Єгипті поступово поліпшується. Хоча на центральній площі лишаються протестувальники, на більшості вулиць відновили рух транспорту, частково працюють банки. Країна підраховує збитки від заворушень. Найбільше постраждав від загальнонаціональних протестів - бізнес. Уже кілька днів фінансисти намагаються повернутися до звичного режиму роботи.

  Фінансові збитки за два тижні заворушень у Єгипті сягнули 4х з половиною мільярдів доларів. Курс єгипетського фунта впав. Біржа залишиться закритою до неділі. Банки ж - потроху відкривають. У касах та біля банкоматів - черги, люди намагаються отримати гроші. У фінзакладах - запровадили обмеження на суму готівки, яку можна отримати. Працівники фінансових установ працюють понаднормово. 

  Ехсан Салах ель Дін, директор центрального відділення нацбанку Єгипту: "Поки що діє обмеження на видачу готівки приватним особам - до 50 тисяч фунтів та до 10 тисяч доларів. Для компаній - таких обмежень немає. Якщо їм потрібно виплатити навіть 10 мільйонів фунтів зарплати - ми надамо ці кошти".

  Президент Єгипту Хосні Мубарак зустрівся з міністром закордонних справ Об`єднаних Арабських Еміратів. Це - перший офіційний візит представника іншої держави до Єгипту з початку заворушень. Високопосадовці обговорювали перспективи подальшого розвитку країни. Мубарак вдається й до інших заходів поліпшення ситуації. У вівторок президент підписав указ про створення урядом комітету, який розробить зміни до Конституції. Зокрема, окреслить чіткі правила передачі президентської влади й визначить термін правління президента. Цю ініціативу Мубарака - у телезверненні озвучив віце-президент. Також він переказав і обіцянку глави держави про те, що учасникам заворушень - репресії не загрожують. 

  Омар Сулейман, віце-президент Єгипту: "Президент наголосив, що молодь Єгипту заслуговує на повагу. Він заборонив переслідування та репресії, адже молодь має право на власну думку та вільне волевиявлення".

  Тривають і перемови глави держави з опозицією. Поки що вирішальних домовленостей не досягли. Радикальне ісламістське угруповання "Брати-мусульмани" - погрожує зупинити переговори, якщо президент негайно не залишить посаду. Але Хосні Мубарак - збирається залишатися в своєму кріслі до вересня. І обіцяє не брати участі у наступних виборах.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Гідрометеоцентр: До кінця тижня температура стане мінусовою
  Наступний матеріал
  У Греції страйкують лікарі
  Теги: